ایسنا/گلستان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اجرای عدالت فرهنگی مهمترین هدف دولت سیزدهم است، افزود: هر نقطه از کشور پیشینه گران‌بها در حوزه فرهنگ دارد که با چنین جشنواره‌هایی شناسایی و پرورش می‌یابند.
محمدمهدی اسماعیلی در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که به میزبانی استان گلستان برگزار شد، با بیان اینکه ایران در طول تاریخ با تلخی‌های بسیاری همراه بوده است، اظهار کرد: کشور ما مهربانی، در کنار هم بودن و تاریخ فرهنگی و خاطرات دلنشین را به آسانی به دست نیاورده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه ملت ایران برای حفظ یکپارچگی و هم‌نشینی امروز با مشکلات زیادی مواجه بوده است، ادامه داد: امروز ثمره قرن‌ها ایستادگی را با تبدیل شدن به ایران یکپارچه می‌بینیم.
وی با تاکید بر اینکه جهان کشور ایران را پیشرو با مردمی خلاق و فرهنگی می‌شناسد، افزود: هدف دولت سیزدهم به عنوان دولت مردمی اجرای عدالت فرهنگی به شکل اکمل در سراسر کشور است.
اسماعیلی با بیان اینکه جشنواره موسیقی نواحی از ابزارهای پیوند فرهنگی ایران اسلامی است، خاطرنشان کرد: در سراسر سرزمین ایران استعدادهای بسیاری را داریم و هر نقطه از کشور پیشینه گران‌بها در حوزه فرهنگ دارد که با چنین جشنواره‌هایی شناسایی و پرورش می‌یابند.
وی استان گلستان را رنگین کمان اقوام ایرانی برشمرد و با اشاره به اینکه میزبانی شایسته این رخداد مهم نشان دهنده این است که چه استعدادهای بالقوه‌ای در این سرزمین وجود دارد، تصریح کرد: در تلاش هستیم تا پروژه‌های فرهنگی استان گلستان را تکمیل و به زیرساخت‌های فرهنگی و هنری کشور اضافه کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه میراث فرهنگی قلب‌ها را به هم پیوند داده است، اضافه کرد: ذات و پیشینه ملت ایران فرهنگی بوده و انقلاب و نهضت ما هم برگرفته از این فرهنگ است.
وی با بیان اینکه در ۴۳ سال پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دوره جدیدی از شکوفایی و فرهنگ و هنر متعالی برخواسته از روحیه انقلابی و دینی را تجربه می‌کنیم، افزود: همین فرهنگ عاملی شده تا دشمنان نتواند این پیشرفت را ببیند و همه تلاش خود را می‌کند تا در صفوف به هم فشرده اختلال ایجاد کند.
اسماعیلی با اشاره به اینکه دشمن چشم دیدن انسجام و اتحاد ملی ما را ندارد و می‌خواهند با همه سرویس‌های جاسوسی و مزدوران متصل به صهیونیست، عبری، عربی و غربی این انسجام را بر هم بزند، گفت: مسیر پیشرفت بدون وقفه در همه حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و سیاسی کشور ادامه دارد تا به قله تمدن‌سازی اسلامی برسد.
انتهای پیام

source

توسط postbin