بوشهر-نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش‌های متناسب با نیاز بازار کار استان بوشهر گسترش یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری سه شنبه شب در بازدید از واحد استانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر اظهار داشت: آموزش و تربیت نیروی انسانی یکی از مهمترین ابزارهای توسعه‌ی فرهنگ است و دانشگاه فنی و حرفه‌ای به عنوان یکی از متولیان این امر در حوزه آموزش عالی می‌تواند در فرایند تعلیم و تربیت نیروی انسانی با نگاه مهارتی به موضوع توسعه‌ی فرهنگی کمک شایانی داشته باشد.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت در اولویت‌ها است و باید گسترش یابد.
وی گفت: اهتمام به مهارت‌آموزی و توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای بهترین راهکار برای توسعه استان بوشهر است که می‌تواند نقش بسزایی در کمک به حوزه‌های مختلف ازجمله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این استان ایفا کند.
آموزش‌های متناسب با نیاز بازار کار استان بوشهر گسترش یابد
جمیری با تاکید بر توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت آموزی اظهار کرد: مشکل جامعه امروز بیکاری است و مهم‌ترین برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و به دنبال آن توسعه دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای باشد.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: برای حل معضل بیکاری و اشتغال باید تلاش کنیم و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در مراکز آموزش عالی باید با نگاه و گرایش فنی و حرفه‌ای توسعه و سرمایه گذاری شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin