بیرجند _ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: با وجود همه تلاش‌های دشمن، مردم خراسان جنوبی هرچند گرفتار مشکلات معیشتی هستند اما دست از پشتیبانی نظام بر نمی‌دارند.
به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد رضا طالبی امروز چهارشنبه در همایش زکات استان اظهار کرد: بر اساس قانون مربوط به پرداخت زکات مصوب سال ۱۳۹۰ به هر میزانی که مردم هر استان زکات بدهند دولت هم به همان میزان باید کمک کند تا این مبالغ صرف محرومان شود اما دولت‌های گذشته سهم خود را در این زمینه پرداخت نکرده‌اند.
وی با بیان اینکه امسال در دولت سیزدهم این موضوع اجرایی شد و اعتبارات آن در قالب ضوابط اسلامی هزینه خواهد شد، افزود: در راستای عدالت اجتماعی در صورت امکان با توجه به ضعف در زیرساخت‌های استان، در حوزه زکات یکی از استان‌هایی که بیشتر برخوردار است، به عنوان استان معین خراسان جنوبی مشخص شود.
معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: با وجود همه اقدامات دشمن برای تسخیر اذهان جوانان کشور با بهره‌گیری از امپراطوری رسانه‌ای خود، در خراسان جنوبی شاهد این هستیم که مردم استان با وجود همه مشکلات معیشتی همواره پشتیبان نظام و مقام معظم رهبری هستند و مسئولان باید به وظیفه خدمتگزاری خود به این مردم به خوبی عمل کنند.
به گفته طالبی مردم خراسان جنوبی ۲۳ سال است که گرفتار خشکسالی هستند که این موضوع سبب کاهش محصولات کشاورزی شده است لذا انتظار داریم در راستای عدالت اجتماعی به خراسان جنوبی توجه بیشتری شود.
وی با اشاره به برکات پرداخت زکات از ابعاد مختلف معنوی، اقتصادی و اجتماعی گفت: یکی از برکات مهم پرداخت زکات برقراری عدالت اجتماعی در بین افراد جامعه است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin