سرمربی تیم ملی فوتبال قطر، میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ بعد از حذف زودهنگام این تیم از جام تاکید کرد، این حذف قرار نیست اتفاقی مرگبار برای توسعه فوتبال این کشور باشد.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی بی ساکر، در ادامه بازی‌های گروه A  جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، شب گذشته تیم‌های اکوادور و هلند به تساوی بدون گل دست یافتند که این باعث حذف تیم کشور میزبان از این تورنمنت شد. قطری‌ها ساعاتی قبل از این بازی در بازی دوم خود در مرحله گروه جام جهانی با نتیجه سه بر یک از سنگال شکست خورده بودند. قطر حالا دومین کشور میزبان جام جهانی در تاریخ ادوار این جام است که در مرحله اول با جام خداحافظی می‌کند. اولین بار این اتفاق برای میزبان جام جهانی ۲۰۱۰ یعنی آفریقای جنوبی رخ داد. قطر هم‌چنین تبدیل به اولین کشور میزبان جام جهانی شد که بعد از انجام دو بازی از این تورنمنت حذف می‌شود.
اما فلیکس سانچز، سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور کوچک حوزه خلیج فارس، معتقد است فوتبال قطر با وجود سرخوردگی از این اتفاق به پیشرفت خود ادامه خواهد داد و بازگشت به بزرگ‌ترین تورنمنت جهان را هدف قرار داده است. سرمربی اسپانیایی قطر که با این تیم قهرمانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹ را کسب کرد، گفت: جام جهانی تمام خواهد شد اما فوتبال در این‌جا ادامه خواهد داشت. قطر یک کشور فوتبال‌دوست است و آن‌ها می‌خواهند استعدادهای جوان را پرورش دهند تا بتوانند به تیم بزرگسالان برسند. ما می‌توانیم در ضمن محدودیت‌های خود در آسیا به رقابت ادامه دهیم.
سانچز تاکید کرد:‌ با این گونه عمل کردن، تجربه بیش‌تری به دست می‌آوریم و خواهیم توانست در رقابت‌های بیش‌تری مانند این، بازی کنیم.
قطر جام جهانی را با شکست در روز اول مقابل تیم ملی اکوادور بد شروع کرد، اما در مصاف با سنگال جنگندگی بیش‌تری نشان داد. سانچز از روحیه جنگندگی تیمش راضی بود. او گفت: «می‌خواستیم نشان دهیم که امروز در زمین فوتبال چه کاری می‌توانیم انجام دهیم. بیش‌تر حریفان ما از ما جلوتر هستند، اما بازیکنان ما خیلی خوب کار کردند و در بعضی مواقع موفق شدیم با سنگال به عنوان یک حریف سرسخت رقابت کنیم.”
آخرین بازی گروهی قطر برابر هلند در روز سه‌شنبه اکنون برای تیم کشور میزبان حالت تشریفاتی دارد، اما سانچز معتقد است که این بازی بی‌ارزش نخواهد بود. او گفت: ما بازی سختی مقابل هلند در پیش داریم و قصد داریم رقابتی عمل کنیم. ما نمی‌توانیم شانس یک بازی در جام جهانی را از دست بدهیم.
انتهای پیام

source

توسط postbin