کرمانشاه- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کرمانشاه از فعالیت ۱۹ مرکز دولتی با ۱۱۸ کارگاه فعال در کرمانشاه خبر داد.
عزیز نوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس برنامه ترسیم شده در مسیر آموزش در سیستم آموزشی نظر داریم که هر دانش آموز یک مهارت را باید بیاموزد که بر همین روال مقرر شده که سال پنج هزار دانش آموز را با یک مهارت آموز تربیت کنیم.
وی با اشاره به فعالیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ۲ بخش دولتی و بخش خصوصی، افزود: در بخش‌های خصوصی طی هشت ماه گذشته هفت هزار و ۵۴۶ در ۳۳۱ آموزشگاه فعال دوره دیده و در سال ۱۴۰۱ تعداد ۴۸ آموزشگاه بخشی خصوص تأسیس شده‌اند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده با توجه به فعالیت بخش‌های خصوصی و دولتی تا پایان سال ۱۴۰۱ حدود ۶ میلیون نفر ساعت مهارت آموزی شوند.
نوری ادامه داد: در حال حاضر ۱۹ مرکز دولتی با ۱۱۸ کارگاه فعال در استان وجود دارد که از ابتدای سال‌جاری تاکنون برای بیش از ۱۰ هزار نفر دوره برگزار شده است.
وی با اشاره به فعالیت ۳۲۴ آموزشگاه فعال در بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: بخش‌های خصوصی به عنوان تکمیل کننده و کمک کننده به بخش دولتی تلقی می‌شوند و بر اساس برآوردهای انجام شده حدود ۸۰ درصد نیازهای مهارت آموزی در جامعه از طریق آموزش‌های بخش دولتی دنبال می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin