سخنگوی کاخ سفید گفت که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی تصمیم نهایی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آینده را اتخاذ خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اوایل سال میلادی آینده (۲۰۲۳) تصمیم نهایی خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده اتخاذ خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، «کارین ژان پیر» سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه طی نشستی خبری گفت: رئیس جمهور قصد مشارکت در رقابت را دارد و می‌خواهد این موضوع را با خانواده اش مطرح کند.
سخنگوی کاخ سفید همچنین افزود که بایدن به احتمال زیاد اوایل سال آینده میلادی تصمیمش را در این خصوص خواهد گرفت و اطلاعات بیشتری در این باره در اختیار ندارد.
این اظهارنظر سخنگوی کاخ سفید در واکنش به اظهارات «رون کلاین» مدیر کارکنان کاخ سفید صورت گرفت که گفته بود بایدن تصمیمش برای مشارکت در انتخابات آینده ریاست جمهوری را پس از تعطیلات کریسمس و سال جدید اعلام خواهد کرد.
کلاین همچنین افزود که اظهارات اعضای حزب دموکرات آمریکا حکایت از این دارد که نامزدی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ میلادی مورد تأیید آنها است.
این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا خواستار لغو قانون اساسی این کشور و برگرداندن نتیجه انتخابات سال ۲۰۲۰ آمریکا به سود وی شد.
ترامپ با تکرار اظهارات خود درباره تئوری توطئه، در شبکه اجتماعی خود موسوم به «Truth Social» نوشت: با این حجم از تقلب در این ابعاد و گستردگی، می‌توان تمام قوانین، مقررات، مواد قانونی و حتی قانون اساسی را لغو کرد. با این حساب، آیا نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را کنار می‌گذارید و «پیروز محق» را برنده اعلام می‌کنید یا موافق برگزاری انتخابات مجدد هستید؟
وی در ادامه با ادامه «غول‌های فناوری را به همکاری نزدیک با دمکرات‌ها متهم کرد و نوشت: بنیانگذاران بزرگ(آمریکا) چنین چیزی را نمی‌خواستند و انتخابات جعلی و فریبکارانه را نمی‌پذیرفتند!
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin