ایسنا/قم «همایش تخصصی وحدت حوزه و دانشگاه« به همت دبیرخانه همکاری مشترک حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی و گردهمایی مسئولان دبیرخانه های استانی همکاری مشترک حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی روز ۲۷ آذر برگزار می شود.
حجت الاسلام والمسلمین مرادخانی رئیس دبیرخانه مشترک همکاری حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی، امروز ۲۶ آذرماه در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های همایش وحدت حوزه و دانشگاه که در خبرگزاری حوزه برگزار شد گفت: دبیرخانه همکاری مشترک حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی با اهداف مشخص در بخش ها و فازهای مشخص در حال اجرا است.
وی افزود: مقرر شد که در سال اول این ستاد و در ماه آذر سلسله نشست هایی در چارچوب یافتن راه های توسعه همکاری اجرا شود. سه نشست ابتدایی و دوم و سوم در سه هفته متوالی برگزار شد و نشست چهارم نیز روز ۲۷ آذرماه با حضور مدیران عالی حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.
رئیس دبیرخانه مشترک همکاری حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در سه نشست قبلی تلاش شد که این نشست ها در دانشگاه و حوزه توسط اساتید دانشگاه و حوزه برگزار شود و در هر نشست یک استاد از حوزه و یک استاد از دانشگاه آزاد به عنوان کارشناس حضور یافتند و مباحث متعدد و هدفمندی نیز مطرح شد.
رئیس کمیته ستاد همکاری حوزه های علمیه کشور و دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: در نشست اول بیشتر به مفاهیم و بیان تاریخچه وحدت و اهمیت و جایگاه این وحدت اشاره شد.
وی گفت: در نشست دوم، موانع اجتماعی، سیاسی، شناختی و… این وحدت مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نشست سوم به برخی از راهکارها و شاخصه هایی که می تواند به وحدت حوزه و دانشگاه بیانجامد پرداخته شد.
حجت الاسلام والمسلمین مرادخانی اظهارکرد: در نشست چهارم نیز آثار علمی اجتماعی و آثار علمی تفاهم نامه پرداخته خواهد شد زیرا این تفاهم نامه را آغاز راهی می دانیم که کارکردهای این همکاری مبارک به عرصه عملیاتی شدن وارد می شود.
وی با اشاره به ظرفیت های علمی و پژوهشی هر دو نهاد بیان کرد: پیش تر با وجود فعالیت های جزیره ای شاهد فعالیت های هدفمندی در حوزه وحدت حوزه و دانشگاه نبودیم ولی این گونه ستادها می تواند نقش مهمی در عملیاتی شدن این وحدت ایفا کند و ظرفیت های پنهان دو نهاد را آشکار کرده و به صحنه بیاورد.
حجت الاسلام والمسلمین مرادخانی گفت: البته حضور طلاب در دانشگاه آزاد در گذشته نیز وجود داشت و تعدادی از طلاب به عنوان مبلغ فرهنگی در دانشگاه حضور داشتند ولی در ادامه اساتیدی نیز از حوزه وارد دانشگاه آزاد شدند و در گروه های علمی موفقیت های گسترده ای نیز داشتند.
رئیس دبیرخانه مشترک همکاری حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی اظهارکرد: بر اساس این تفاهم نامه قرار است که کارگروهی مرکز اس اساتید حوزه و دانشگاه در کمیته های مختلف تشکیل شود و راهکارهای عملیاتی سازی این همکاری را تعیین کنند. این نمایندگان در هر استان نیز انتخاب می شوند و این توسعه همکاری را به شکل شتابنده تر پیش خواهند برد.
حجت الاسلام والمسلمین مراد خانی بیان کرد: یکی از شرح وظایف این کارگروه ها، شناسایی ظرفیت های استانی است زیرا برخی استان ها ممکن است چند واحد دانشگاهی و حوزوی داشته باشد و برخی استان ها محدود تر است. دبیرخانه در ۳۰ استان فعالیت خود را با حضور نمانیدگانی از حوزه و دانشگاه آزاد پیش خواهد برد.
وی گفت: تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی با حوزه های علمیه کشور منعقد شده است و دامنه کار این دو مرکز علمی در عرصه هایی است که می توانند با هم افزایی یک جریان مبارک سهم مهمی دانست.
رئیس دبیرخانه مشترک همکاری حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: «همایش تخصصی وحدت حوزه و دانشگاه» به همت دبیرخانه همکاری مشترک حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی و گردهمایی مسئولان دبیرخانه های استانی همکاری مشترک حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی، با موضوع«آثار علمی، اجتماعی و راهبردهای عملیات سازی تفاهم نامه حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی» و با سخنرانی آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه و دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، روز یکشنبه ۲۷ آذر ساعت۱۵ در سالن امین مجتمع دارالولایه واقع در بلوار انتظار در منطقه جمکران برگزار می‌شود.
انتهای پیام

source

توسط postbin