ایسنا/خوزستان مدیرکل راه‌آهن جنوب از رشد۷۷ درصدی جابجایی مسافر و ‌کاهش ۴۰ درصدی سوانح ریلی خبر داد.
عبدالکریم درویش زاده امروز، ۳۰ آذرماه در حاشیه آئین گرامیداشت هفته حمل ‌و نقل در این اداره کل اظهار کرد: یکی از اساسی‌ترین کارهایی که در هر کشور انجام می‌شود حمل و نقل آن کشور است و اگر توسعه‌ای قرار است اتفاق بیفتد باید از حمل و نقل عبور کند.
به گزارش ایسنا، وی افزود: تا زمانی که زیرساخت‌های حمل و نقل آن کشور ایجاد نشده باشد نمی‌توان انتظار داشت در دیگر زمینه‌ها اتفاق خوبی رخ بدهد.
درویش زاده با بیان اینکه در ۸ سال گذشته حمل و نقل ریلی استان را از کمتر از ۵ میلیون تن به ۱۱ میلیون تن رساندیم، گفت: در سال جاری رشد ما تا پایان خردادماه ۱۳درصد نسبت به سال قبل بوده است اما اکنون روندی نزولی داریم که امیدواریم تا پایان سال جبران شود.
مدیرکل راه‌آهن جنوب عنوان کرد: میزان حمل و نقل ریلی استان در سال ۱۴۰۱ در بخش بارگیری حدود ۳ میلیون تن و در بخش تخلیه حدود ۴ میلیون تن بوده است.
وی در ادامه به حمل ونقل مسافر اشاره کرد و گفت: در زمینه حمل و نقل مسافر حدود یک میلیون و ۶۱۷ هزار نفر را جابه‌جا کردیم. جابجایی مسافر با قطارهای سراسری ۷۷درصد و قطارهای حومه‌ای ۶۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته‌ است.
 درویش زاده تصریح کرد: همچنین در زمینه ارتقاء ایمنی بار و مسافر بیش از ۴۰ درصد کاهش سوانح ریلی را شاهد هستیم.
انتهای پیام

source

توسط postbin