ایسنا/فارس شهردار شیراز گفت: با توجه به وسعت، جمعیت و نقش شاخص فارس در دوران جنگ تحمیلی، شهرداری شیراز همکاری‌های لازم برای توسعه مناسب باغ‌موزه دفاع مقدس، به‌عنوان مرکزی فرهنگی، را در دستور کار خود قرار خواهد داد.
محمدحسن اسدی شنبه سوم دی در جلسه‌ای که باهدف توسعه باغ‌موزه دفاع مقدس فارس برگزار شد، گفت: در زمینه فرهنگی و کمک به توسعه موزه‌های دفاع مقدس، شهرداری نقش دارد اما بخش عمده‌ای از این نقش در ادوار مختلف مغفول مانده و باید این عقب‌ماندگی جبران شود.
شهردار شیراز با بیان اینکه، هرچه داریم از برکت خون شهداست، گفت: باید برای پاسداشت شهدا و همچنین گرامیداشت ایثارگری‌های جانبازان و رزمندگان، هر اقدامی که ضرورت دارد را انجام دهیم.
اسدی با یادآوری اینکه شهرداری هم مانند دیگر دغدغه‌مندان، نگران وضعیت فرهنگی جامعه است و برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و حفظ ارزش‌هایی نظیر ایثار و شهادت تلاش می‌کند، گفت: همگان به تاثیرات حفظ ارزش‌هایی نظیر ایثار و شهادت واقف هستند.
شهردار شیراز با یادآوری اینکه فارس به تناسب وسعت، جمعیت و اثرگذاری در دوران جنگ تحمیلی در مقایسه با سایر نقاط کشور، کمترین فضای موزه‌ای را به یادمان‌های دفاع مقدس اختصاص داده است، گفت: برای توسعه فضای موزه دفاع مقدس، بعد از بررسی‌های لازم و با همراهی شورای شهر، همکاری خواهیم کرد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس نیز گفت: مردم انتظار دارند که با ترکیب کنونی مدیریتی این استان و نگاه مطلوب اغلب مسئولان به حوزه ایثار و شهادت و تاثیرات فرهنگی آن، بعد از سال‌ها شاهد توسعه موزه دفاع مقدس باشیم.
سردار سعید کوشکی‌جهرمی اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با وجود آنکه هنوز ظرفیت کامل موزه دفاع مقدس در اختیارمان نیست، روزانه بین 400 تا 600 دانش آموز را میزبانی می‌کنیم.
کوشکی‌جهرمی با اشاره به اینکه براساس اعلام اولیا و مربیان تجدید عهد دانش آموزان با شهدای گمنام، اثرات خوبی در آنان برجای می‌گذارد، گفت: پیشنهاد می‌شود کارگروهی با حضور فرمانداری و شهرداری شیراز، اداره کل حفظ آثار و دیگر سازمان‌های مرتبط در فارس برای رفع مشکلات باغ موزه دفاع مقدس شکل گیرد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس تاکید کرد که برای توسعه این مرکز فرهنگی، ایده و سوژه‌های فراوانی وجود دارد اما اجرای آنها نیازمند توسعه فضا و ارتقاء وضعیت امکانات و اعتبارات این مرکز فرهنگی است.
یکی از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس نیز، این مرکز فرهنگی را بهترین و تاثیرگذارترین مرکز برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در عرصه توسعه فرهنگ ایثار و شهادت برشمرد.
سردار لطف‌الله یداللهی، با تاکید برلزوم جبران کاستی‌های گذشته در خصوص توسعه فیزیکی و تامین اعتبارات لازم برای باغ موزه دفاع مقدس فارس، ابراز امیدواری کرد که با حضور ترکیب جدید مدیریت شهری شیراز شاهد اقدامات مناسبی در این زمینه باشیم.
یداللهی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تهاجم فرهنگی، از گذشته تاکنون و ضمن یادآوری این نکته که دفاع مقدس سپری است که اعجاز فراوانی دارد، گفت: عظمت این رخداد آنست که رزمندگان می‌دانستند که در این عرصه شهید، اسیر یا جانباز می‌شوند و با این وجود آن حماسه را رقم زدند.
جانشین فرماندهی تیپ 33 المهدی در دوران دفاع مقدس، با بیان اینکه، بخش مهمی از رسالت فرهنگی در قطار پیشرفت و توسعه برعهده شهرداری‌ها قرار دارد، اولویت در اقدامات فرهنگی را پاسداشت شهدا و ایثارگران و توسعه فضاهایی نظیر موزه دفاع مقدس دانست.
انتهای پیام

source

توسط postbin