ایسنا/خوزستان مدیرکل آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح بوم برای حدود ۲ میلیون دانش‌آموز متوسطه اول در کشور خبر داد.
حمید یزدانی امروز (۴ دی‌ماه) در جمع خبرنگاران در اهواز اظهار کرد: دوره متوسطه اول برای دانش‌آموزان در بازه سنی ۱۲ تا ۱۵ سال است و این بازه، سن بلوغ بچه‌ها است.
به گزارش ایسنا، وی گفت: هویت‌یابی و استعدادیابی و هدایت تحصیلی از ماموریت‌های متوسطه اول است و استان خوزستان در این حوزه جزو استان‌های پیشتاز است.
مدیرکل آموزش متوسطه وزارت آموزش و پروش گفت: یکی از برنامه‌های اصلی، کدنویسی در این دوره است که امیدواریم بچه‌ها پس از گذراندن دوره شش ساله بتوانند وارد بازار کار شوند.
وی با اشاره به منتفی شدن طرح ایران‌مهارت گفت: این طرح مشترک با نهادهای دیگر انجام می‌شد. در این طرح به دنبال این بودیم که آموزشگاه‌های آزاد احیا شوند که آوردی برای آموزش و پرورش نداشت.
یزادنی عنوان کرد: حدود ۳ میلیون و ۷۰۰  دانش‌آموز متوسطه اول در کشور داریم که از این تعداد، حدود ۲ میلیون دانش‌آموز در طرح بوم یا طرح ویژه مدرسه، شرکت کرده‌اند. در این طرح، مدارس زمانی را که می‌توانند از باقی درس‌ها داشته باشند، به کارهای مهارتی مورد علاقه بچه‌ها اختصاص می‌دهند. با توجه به اهمیت استعدادیابی در این دوره، باید موقعیت‌های متعدد فراهم شوند.
انتهای پیام

source

توسط postbin