سمنان- سخنگوی جهادکشاورزی استان سمنان گفت: ۱۳۷ تن گوشت گوساله و گوسفندی منجمد با هدف تنظیم بازار و کنترل بر قیمت‌ها به منظور عرضه تدارک دیده شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان سمنان، خدابخش عرب با بیان اینکه ۹۲ تن گوشت منجمد گوساله و ۴۵ تن گوشت منجمد گوسفندی برای عرضه تدارک دیده شد، بیان کرد: این مواد پروتئینی توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف و اصناف منتخب در شهرستان‌های استان سمنان عرضه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر در سطح ملی افزایش قیمت گوشت قرمز رخ داد خاطرنشان کرد: این پدیده بیشتر به خاطر کاهش عرضه ناشی از شرایط خشکسالی، افزایش قیمت نهاده‌های دامی و صادرات دام زنده بوده است.
سخنگوی جهاد کشاورزی استان سمنان تاکید کرد: به منظور تعادل بازار گوشت در استان با پیش‌بینی لازم ۴۳ هزار رأس دام کشتار و ذخیره‌سازی شده است.
عرب درباره قیمت گوشت در استان سمنان نیز ابراز داشت: قیمت هر کیلوگرم دام زنده بین ۱۰۵ تا ۱۱۵ هزار تومان و قیمت گوشت قرمز و گرم دام سبک و سنگین تا ۲۴۰ هزار تومان است.
وی با اشاره به افزایش کنترل بازار در کنار عرضه گوشت منجمد و همچنین تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها برای آرامش بازار در استان سمنان، گفت: قیمت و شرایط توزیع تخم مرغ و گوشت مرغ در استان مطلوب است و زیر قیمت مصوب عرضه می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin