مجلس نمایندگان آمریکا برای ششمین بار طی دو روز در انتخاب رئیس خود ناکام ماند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، مجلس نمایندگان آمریکا برای ششمین بار طی دو روز در انتخاب رئیس خود ناکام ماند.
بر اساس این گزارش، جلسه بعدی مجلس نمایندگان آمریکا به ساعت ۲۰ به وقت محلی موکول شده است.
قرار است هفتمین رأی گیری برای انتخاب رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ساعت ۲۰ روز چهارشنبه به وقت محلی برگزار شود و به منظور اعطای فرصت به جمهوریخواهان جهت گفتگو رأی گیری به این ساعت موکول شده است.
این در حالی است که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با انتقاد از شکست پیاپی جمهوری خواهان در انتخاب رئیس مجلس نمایندگان، این رویداد را مایه شرم آمریکا توصیف کرد.
رئیس‌جمهور آمریکا در این خصوص به خبرنگاران گفت: این شرم و ناکارآمدی بازتاب منفی دارد؛ زیرا باعث تأخیر طولانی در آغاز به کار این مجلس می‌شود.
وی در این باره گفت: این یک آبروریزی و شرم آور است و زمان زیادی طول می‌کشد. نحوه برخورد آنها (قانونگذاران جمهوریخواه) با یکدیگر خجالت آور است. امیدوارم آنها بتوانند کاری انجام دهند. جهان درحال تماشا است.
گفتنی است که «کوین مک‌کارتی» نماینده جمهوریخواه در اتفاقی عجیب پیشتر هم در ۳ دور رأی‌گیری روز نخست کنگره، موفق به کسب آرا لازم برای ریاست مجلس نمایندگان نشد و باوجود اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به طور ضمنی گفته که ممکن است دیگر از او حمایت نکند، مک‌کارتی همچنان اصرار داشت که دست از تلاش نخواهد کشید، زیرا حمایت ترامپ را دارد!
مک‌کارتی سه‌شنبه شب پس از نشست خصوصی با متحدان حزب جمهوری‌خواه، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا برای سمت ریاست مجلس نمایندگان، هنوز حمایت ترامپ را حس می‌کند، گفت «بله البته.»
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin