گرگان- سرپرست پلیس فتا گلستان با اشاره به طرح واریز سود سهام عدالت گفت: ضرورت دارد شهروندان در رابطه با دریافت پیامک‌ جعلی ، ارائه لینک‌ ثبت نام و هدایت به درگاه‌ بانکی جعلی هوشیار باشند.
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سعید تجری بعدازظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به طرح واریز سود سهام عدالت به دارندگان سهام عدالت و عدم بهره مندی برخی شهروندان، شاهد انتشار پیامی حاوی لینک بدافزار برای دسترسی به اطلاعات کارت بانکی و دسترسی به پیامک‌های قربانیان هستیم.
سرپرست پلیس فتا گلستان افزود: در این شگرد با استفاده از عباراتی همچون ثبت نام سهام عدالت، چگونگی دریافت، ویرایش اطلاعات سهام داران، جاماندگان یارانه معیشتی نسبت به ترغیب شهروندان اقدام می‌کنند.
وی ادامه داد: ارسال پیامک‌های جعلی، ارائه لینک‌های ثبت نام، هدایت به درگاه‌های بانکی جعلی و معرفی اپلیکیشن‌های مختلف توسط مجرمان سایبری در چنین مواقعی گسترش یافته است.
تجری گفت: سودجویان فضای مجازی با مناسب دیدن شرایط، نسبت به اغفال کاربران فضای مجازی دست به کار شده و با سوء استفاده از شرایط موجود از عدم آگاهی شهروندان بهره برداری لازم را برای مقاصد شوم خود می‌برند.
وی ادامه داد: ضرورت دارد هم استانی در هنگام مواجهه با این موارد نهایت دقت و هوشیاری را داشته باشند.
سرپرست پلیس فتا گلستان تاکید کرد: پیگیری اخبار از رسانه‌های جمعی و معتبر و عدم توجه به اخبار و شایعات در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌تواند امنیت کاربران در این فضای را افزایش دهد.
وی از مسئولان مربوطه درخواست کرد: اطلاع رسانی لازم و گسترده و پاسخگویی به ابهامات موجود در این طرح از قبیل نحوه دریافت سهام عدالت و یارانه، نحوه ثبت نام و ارسال اطلاعات هویتی و بانکی را در دستور کار خود قرار داده تا از هرگونه سو استفاده احتمالی جلوگیری شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin