رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از بارش برف و باران در جاده‌های ۱۸ استان کشور خبر داد.
سرهنگ احمد شیرانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور گفت: برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا از سراسر کشور در حال حاضر  شاهد بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های کردستان، لرستان، همدان، قزوین، البرز، تهران، اصفهان، زنجان، اردبیل، آذربایجان غربی،   فارس، مرکزی، کرمانشاه و چهارمحال وبختیاری هستیم. همچنین در برخی از محورهای استان‌های ایلام، خوزستان، قم و بوشهر نیز بارش باران گزارش شده است.
وی با تاکید بر اینکه لازم است در این شرایط جوی رانندگان از تردد غیرضروری در معابر شهری و بین‌شهری پرهیز کنند، افزود: در همین راستا نیز رانندگان باید توجه داشته باشند که استفاده از زنجیرچرخ در محورها و گردنه‌های کوهستانی برف‌گیر الزامی است. رعایت فاصله طولی مناسب و سرعت مطمئنه و پرهیز از سبقت غیرمجاز موضوع دیگری است که رانندگان باید در شرایط برفی و بارانی رعایت کنند.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا درباره وضعیت تردد در جاده‌ نیز گفت: تردد در تمامی جاده‌ها روان است، اما در جاده‌های برفگیر لازم است که حتما رانندگان با احتیاط مضاعف و سرعت مطمئنه حرکت کنند.
شیرانی درباره اینکه آیا ممکن است محورهای کوهستانی مانند چالوس، هراز و … مسدود شوند، گفت: هر محوری که در آن احتمال وقوع خطراتی نظیر رانش زمین، سقوط بهمن و … وجود داشته باشد، مسدود خواهد شد و در صورت انسداد هر یک از محورها درباره آن اطلاع رسانی خواهد شد.
وی درباره محورهای دارای انسداد نیز گفت: محور قدیم خرم آباد – پلدختر تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه خرم آباد – پل زال و محور خرم آباد – کوهدشت انجام می‌شود. محور ریگان – ایرانشهر نیز تا اطلاع بعدی مسدود است. همچنین محورهای پونل  – خلخال، ابهر – خدابنده،   لاسم – ارجمند، وازک – بلده، سروآباد – پاوه، شمشک – دیزین، سی سخت – پادنا، محور جدید هشتگرد – طالقان و گنجنامه – تویسرکان نیز تا اطلاع بعدی مسدود است.
بیشتر بخوانید
نکات مهمی که رانندگان باید در زمستان رعایت کنند
با رعایت این هشدارها زمستان را «سلامت» سر کنید
این نکات را هنگام رانندگی در روزهای برفی و بارانی جدی بگیرید
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با اعلام شماره ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر حتما با این شماره تماس بگیرند و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها و نیز محورهای دارای انسداد و محدودیت ترافیکی، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای انجام سفرهای خود انتخاب کنند.
انتهای پیام

source

توسط postbin