وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد کشورهای غربی در خصوص حمایت از اوکراین متحد و متعهد هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، وزیر دفاع آمریکا می گوید رویکرد جنگ افروزانه این کشور در اوکراین، تا هر زمانی که ضرورت داشته باشد، ادامه می یابد.
«لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا امروز جمعه در جریان سخنرانی در پایگاه رامشتاین اعلام کرد که درگیری در اوکراین در آستانه رسیدن به یک نقطه تحولی است.
وزیر دفاع آمریکا در ادامه تاکید کرد که واشنگتن تا هر زمان لازم باشد به حمایت از اوکراین ادامه می دهد. آستین بار دیگر یادآور شد که اکنون لحظه ای مهم برای اوکراین و نیز دهه ای تعیین کننده برای دنیا است.
آستین در این سخنرانی،که رئیس جمهور اوکراین نیز به صورت ویدئو کنفرانس در آن حضور داشت، گفت حضور سران نظامی کشورهای غربی در این نشست(چه به صورت حضوری و چه به صورت وبینار) نشان از حمایت ادامه دار، اتحاد و تعهد غرب در مسئله اوکراین دارد.
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به‌تازگی درباره امکان واقعی و عملی حمله نیروهای مسلح اوکراین به شبه‌جزیره کریمه با استفاده از تسلیحات آمریکایی، صحبت کرده بود و نبنزیا به این اظهار نظر واکنش نشان داد. وی گفت: «متوجه می‌شویم که لحن کلام مقامات آمریکایی بیشتر و بیشتر ستیزه‌جویانه می‌شود. وزارت خارجه آمریکا با تکیه بر اظهارات خلاف واقع مبنی بر اینکه کریمه بخشی از اوکراین است و نیروهای مسلح این کشور می‌توانند با استفاده از سلاح‌های آمریکایی از قلمرو خود محافظت کنند، در واقع رژیم کیف را وادار به ارتکاب اقدام تروریستی در روسیه می‌کند.»

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin