به منظور پیگیری مسابقات تیم ملی بسکتبال در پنجره ششم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳،‌ این بازی‌ها از ۱۷ بهمن لیگ‌برتر تعطیل می‌شود.
به گزارش ایسنا، با توجه به اینکه مرحله دوم مقدماتی قرار بود پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ آغاز شود، به دلیل نبود فرصت کافی برای تیم‌ها در راستای تهیه بلیط، مسابقات مرحله دوم با یک هفته تاخیر برگزار می‌شود.
بنابراین مرحله دوم لیگ بسکتبال از دوشنبه ۱۷ بهمن آغاز خواهد شد و با در نظر گرفتن پنجره ششم انتخابی جام جهانی و مسابقات سوپر لیگ غرب آسیا، مسابقات در روزهای ۱۷ بهمن و ۲۱ بهمن برگزار می‌شود و مسابقات بعدی به پس از دیدارهای تیم ملی مقابل ژاپن و چین انتقال می‌یابد که ۱۳ اسفند خواهد بود.
با پایان یافتن مرحله اول مقدماتی؛ تیم‌های اول تا چهارم در گروه اول، تیم‌های پنجم تا هشتم در گروه دوم و تیم‌های نهم تا دوازدهم در گروه سوم به صورت رفت و برگشت با هم دیدار می‌کنند. بعد از مقدماتی دوم، مرحله پلی‌آف برگزار می‌شود.
در این مرحله تیم‌های نهم تا دوازدهم برای فرار از سقوط می‌جنگند؛ به طوری که تیم نهم با دوازدهم و دهم با یازدهم به مصاف هم می‌روند و دو تیم به دسته پایین‌تر سقوط می‌کنند.
تیم‌های اول با هشتم، دوم با هفتم، سوم با ششم و چهارم با پنجم هم بصورت سه پیروزی از پنج بازی با هم رقابت می‌کنند تا چهار تیم برتر مشخص شوند.
امتیازهای مرحله دوم مقدماتی، در هر گروه به صورت مجزا محاسبه می‌شود و  امکان ارتقا تیم پنجم به چهارم یا نهم به هشتم وجود ندارد و در هر سه گروه با توجه به امتیازهایی که کسب می‌کنند، در همان گروه خودشان منظور می‌شود.
برنامه کامل مرحله مقدماتی دوم پس از پایان مرحله اول اعلام می‌شود.
انتهای پیام

source

توسط postbin