اصفهان- معاون عملیات سپاه در مراسم بزرگداشت سردار قاسم محمدی گفت: تشخیص حق و باطل در جنگ سخت، راحت است اما زمانیکه فضا مملو از غبار فتنه‌ها می‌شود تشخیص سره از ناسره بسیار دشوار می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، سردار عباس نیل‌فروشان عصر جمعه در مراسم گرامیداشت سردار قاسم محمدی قائم مقام لشکر هشت نجف اشرف در دوران دفاع مقدس طی سخنانی با بیان اینکه خضوع و فروتنی حاج قاسم محمدی زبانزد خاص و عام بود، اظهار داشت: تشخیص حق و باطل در جنگ سخت، راحت است اما زمانی که فضا مملو از غبار فتنه‌ها می‌شود تشخیص سره از ناسره بسیار دشوار می‌شود؛ من شهادت می‌دهم که حاج قاسم محمدی سره را از ناسره تشخیص داد و در مسیر و صراط مستقیم ماند و در زمانی که باید انتخاب می‌کرد، انتخاب‌های درست انجام داد و ثابت قدم ماند.
وی ادامه داد: عزیز بودن ایشان به همین دلیل است بر سر عقیده جهاد و دفاع از انقلاب اسلامی ثابت قدم ماند.
معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: سردار محمدی وقتی در اوج سختی‌های جنگ و در زیر آتش‌های سنگین دشمن در خط اول نبرد حاضر می‌شد مانند یک بسیجی ساده بود و وقتی در پشت جبهه در صف نماز جماعت حاضر می‌شد کسی نمی‌توانست تشخیص دهد که او قائم مقام لشکر هشت نجف اشرف است و همیشه در اوج خشوع و فروتنی بود.
سردار نیلفروشان با بیان اینکه حاج قاسم محمدی توکل ویژه‌ای به خداوند متعال داشت، ادامه داد: قلبش مملو از نور خدا بود و چون خدا را در نظر می‌گرفت مسائل جزیی دنیایی برای او اهمیت نداشت.
وی افزود: حاج قاسم محمدی فردی مردم‌دار بود و تا زمانیکه به ملکوت اعلا پیوست همواره دغدغه حل مشکلات محرومان را داشت، هرگاه برای هر رزمنده‌ای مشکلی پیش می‌آمد آن مشکل را پیگیری می‌کرد و بارها برای حل مشکلات بچه‌ها با من تماس گرفته بود و پیگیری می‌کرد.
معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه حاج قاسم محمدی مصداق بارز آیه شریفه «مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلاً» بود، گفت: یکی از دلایل عزیز بودن حاج قاسم محمدی همین ایستادگی و تغییر ناپذیری بر سر عهد و پیمانی بود که با خداوند بسته بود.
سردار نیلفروشان تصریح کرد: البته ایشان یک ویژگی مشترک با حاج قاسم سلیمانی داشت و آن‌هم این بود که دامن پر مهر و محبتش شامل همه طیف‌ها با هر عقیده و سلیقه‌ای می‌شد و هرکس با حاج قاسم محمدی روبرو می‌شد فکر می‌کرد در همه چیز با او مشترک است.
معاون عملیات سپاه با تاکید بر اینکه خط قرمز حاج قاسم محمدی انقلاب و ولایت بود، گفت: انتخاب‌ها تعیین کننده سرنوشت دنیا و آخرت افراد است. در صحنه کربلا یک انتخاب حُر را از سپاه یزید حسینی کرد و یک انتخاب ۳۰ هزار نفر را در مقابل امام حسین قرار داد. شمر جانباز جنگ صفین بود و مجاهدت‌ها کرده بود اما با یک انتخاب غلط در مقابل امام حسین (ع) ایستاد. حاج قاسم محمدی هم کسی بود که تا آخرین لحظه خوب انتخاب کرد و از سرداران بزرگ اسلام بود که تا آخر در خط انقلاب و خون شهدا ایستادگی کرد و هیچگاه نلرزید.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin