اردبیل-مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: کمیته امداد استان اردبیل به بیش از ۴۳ هزار خانوار اردبیلی خدمات ارائه می‌دهد.
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا حسین نژاد عصر یکشنبه در دیدار با رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: کمیته امداد استان اردبیل به بیش از ۴۳ هزار خانوار اردبیلی خدمات ارائه می‌دهد که ۷,۵ درصد از کل جمعیت استان را شامل می‌شود.
وی با بیان اینکه بالا بودن درصد جمعیت تحت حمایت در شان استان اردبیل نیست، افزود: نگاه کمیته امداد به جامعه تحت حمایت خود صرفاً معیشتی نبوده و در راستای توانمندی فکری، فرهنگی، اقتصادی، اشتغال تلاش می‌کند تا با برنامه‌های ترسیم شده خانواده‌ها را از هرگونه وابستگی به امداد به دور سازد.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: عوامل تولید فقر در جامعه ناشی از کارکردهای معکوس اجتماعی است که بخشی از تولید این پدیده نیز به جهت نرخ بالای بیکاری است که در جامعه به وجود آمده است.
حسین‌نژاد به همکاری مناسب مجموعه دادگستری و کانون وکلا اشاره کرد و گفت: با هدف حمایت‌های حقوقی از خانواده‌ها، برای بیش از ۱۵۰ پرونده مددجویی معاضدت قضایی رایگان ارائه شده است.
وی افزود: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ خانوار از خانواده های زندانیان که به دلایل مختلف در بند هستند، تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که در تمامی زمینه‌ها از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند می‌شوند.
حجت‌الاسلام حسین کثیرلو، رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل نیز در این دیدار با بیان اینکه در حال حاضر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به دلیل جرائم متعدد در بند قرار دارند، گفت: مجموعه‌های حمایتی باید از هرگونه موازی کاری پرهیز نموده و درصدد تقویت هوش اقتصادی خانواده‌ها باشند تا با ورود آنان به چرخه اقتصادی و تولید اشتغال مولد، علاوه بر کاهش نرخ بیکاری و رونق تولید در چرخه اشتغال کشور نیز نقش مهمی را ایفا کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin