مشهد ـ کارشناس هواشناسی خراسان رضوی گفت: وضعیت جوی این استان همراه با وزش باد شدید با احتمال طوفان و گرد و خاک برای برخی نقاط بخصوص نیمه جنوبی و بخش هایی از غرب پیش بینی شده است.
آیدا فاروقی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس تحلیل نقشه‌های آینده‌‎نگری و تصاویر ماهواره، امروز بارش باران (مناطقی به شکل رگباری با احتمال رعدوبرق) و در مناطق کوهستانی سردسیر بارش باران و برف ادامه دارد. ضمن اینکه وزش باد شدید با احتمال طوفان و گردوخاک برای پاره‌ای نقاط بخصوص نیمه جنوبی و بخش‌هایی از غرب استان پیش ‎بینی می‌شود.
کارشناس هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: در ساعات شب و فردا صبح در مناطق مستعد مه‎آلودگی و کاهش میدان دید رخ خواهد داد.
وی در ادامه افزود: فردا به طور موقت از شدت ناپایداری‌های جوی کاسته خواهد شد.
فاروقی وضعیت جوی و کیفیت هوای شهرستان مشهد مقدس را طی فردا پنجشنبه نیمه ابری با مه صبحگاهی به تدریج وزش باد و کاهش ابر پیش بینی کرد.
کارشناس هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته کوه‎سرخ با کمینه دمای ۱ درجه سلسیوس سردترین و سرخس با بیشینه دمای ۱۹ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند. طی این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهر مشهد مقدس به ترتیب ۷ و ۱۲ درجه سلسیوس بوده است. همچنین بیشترین مقدار بارندگی و سرعت وزش باد از شهرستان‌های خلیل‎آباد ۹/۵ میلی‌متر و ‎درگز ‎ ۷۲ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin