ایسنا/قم رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین در حوزه عفاف و حجاب بدون مشکل و محکم هستند ولی امروز نیازمند افزایش توجه مردم به امر به معروف و نهی از منکر هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی امشب جمعه 14 بهمن‌ماه در سومین شب جشن انقلاب که به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و به همت مجمع هم‌افزایی جوانان انقلابی در مسجد امام حسین(ع) خیابان توحید برگزار شد، اظهار کرد: در چهل و چهارمین سالگرد اتفاقی هستیم که توانستیم طی آن حکومت را از طاغوت بگیریم.
وی ادامه داد: اگرچه بیش از 40 سال است حکومت از طاغوت گرفته شده ولی فضای مجازی که به زندگی اول بسیاری از افراد تبدیل شده بود را به طاغوت سپردیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع بی‌حجابی، مطرح کرد: 32 دستگاه در دولت با موضوع عفاف و حجاب مرتبط هستند که گزارش عملکرد آن‌ها توسط مجلس شورای اسلامی خواسته شده است.
وی با بیان اینکه عفاف و حجاب یکی از سفارشات دینی ما است، عنوان کرد: قوانین در حوزه عفاف و حجاب بدون مشکل و محکم هستند ولی امروز نیازمند افزایش توجه مردم به امر به معروف و نهی از منکر هستیم.
آقاتهرانی اضافه کرد: موضوع عفاف و حجاب نیازمند یک فعالیت فراتر از دولت و مجلسی است و برای بهبود شرایط باید تمام مردم پای کار بیایند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی برخورد با آقازاده‌های خارج از کشور، خاطرنشان کرد: کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، برای رسیدگی به مسئولینی است که جرمی مرتکب شده‌اند.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: شکایت‌های مردمی از مسئولین و استانداران در این کمیسیون برسی می‌شود و سپس به قوه قضائیه منتقل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دولت فعلی شرایط خیلی بهتری از دولت قبلی دارد، تصریح کرد: دولت دوازدهم تمام صندوق‌های خزانه‌ای کشور را خالی کرده بود ولی دولت سیزدهم توانست شرایط را بهبود بخشد.
آقاتهرانی در خصوص وضعیت فعلی آموزش و پرورش، یادآور شد: خوشبختانه وزیر آموزش و پرورش نیز نسبت به این مشکلات آگاه و دغدغه‌مند که امیدواریم با اجرای طرح‌های مختلف ازجمله طرح امین شرایط را بهبود بخشیم.
وی ادامه داد: یکی از اشتباهاتی که در حوزه آموزش و پرورش در سال‌های اخیر مرتکب آن شده‌ایم، رها کردن دانش آموزان در فضای مجازی در مدت زمان شیوع ویروس کرونا بوده است.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید تمام مسئولین کشور را با یک معیار مشخص بسنجیم، ابراز کرد: اگر تمام مسئولین را بر اساس مقام معظم رهبری بسنجیم، شاهد رفع بسیاری از مشکلات خواهیم بود.
انتهای پیام

source

توسط postbin