ایسنا/خوزستان رئیس کل دادگستری خوزستان از تعیین تکلیف ۲۵۲ دستگاه خودروی توقیف شده در پارکینگ‌های استان خبر داد.
علی دهقانی اظهار کرد: در راستای اجرای دستور رئیس محترم قوه قضائیه مبنی بر تعیین تکلیف خودروهای توقیف شده مربوط به پرونده‌های مواد مخدر، با پیگیری و اقدامات لازم، ۲۵۲ دستگاه خودروی توقیف شده در پارکینگ‌های استان خوزستان مرتبط با این موضوع اعم از سبک و سنگین، تعیین تکلیف شدند. وجه حاصل از فروش خودروهای به مزایده گذاشته شده مبلغ ۲۴۲ میلیارد ریال بوده است.
به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری خوزستان، وی افزود: همچنین پیرو دستور رئیس محترم قوه قضاییه برای تسریع در تعیین تکلیف اموال توقیفی و متعاقب آن بخشنامه دادستان کل کشور، مقرر شد در راستای اجرای ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی و به‌منظور جلوگیری از تضییع و تخریب وسایل نقلیه توقیفی در پرونده‌های مواد مخدر که بیش از سه ماه از توقیف آنها گذشته باشد، اقدامات مقتضی انجام شود که در این خصوص جلسه کمیته حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار و تصمیمات مناسب اتخاذ شد.
وی گفت: در این جلسه مقرر شد کلیه خودروهای توقیفی قبل از سال ۱۳۹۹، تا پایان سال جاری تعیین تکلیف شوند.
دهقانی افزود: نظارت میدانی و بازرسی از پارکینگ‌ها و انبارهای اموال توقیفی در شهرستان‌ها در راستای حفظ و حراست از بیت المال و تعیین تکلیف به موقع اموال، یکی از موارد مورد تاکید مسئولان قضایی کشور است که در همین راستا اقدامات موثری در استان صورت گرفته است.
انتهای پیام

source

توسط postbin