ایسنا/گلستان شهردار کردکوی از اتمام بهسازی، توسعه و تجهیز نخستین و بزرگترین پارک شهر کردکوی خبر داد و گفت: این پارک امروز به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود.
ابراهیم جرجانی امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: داشته‌ها و ظرفیت‌های شهر کردکوی به‌ویژه در حوزه گردشگری و جاذبه‌های طبیعی در سطح استان و حتی کشور بی‌نظیر است و این شهر می‌تواند جزو سه شهر نخست استان برای توجه به حوزه گردشگری باشد.
وی به تحقق دولت الکترونیک در شهرداری کردکوی اشاره کرد و افزود: الکترونیکی کردن واحدهای مختلف اعم از درآمد، عمران، شهرسازی و غیره در شهرداری کردکوی می‌تواند مانع اشاعه فساد اداری شود.
شهردار کردکوی با اشاره به بازگشت ماشین‌آلات راکد شهرداری کردکوی به چرخه فعالیت، گفت: کردکوی از لحاظ برخورداری از ماشین‌آلات وضعیت خوبی داشت اما اکثر آنها مستهلک بود که بالغ‌بر دو میلیارد تومان برای راه‌اندازی مجدد این ماشین‌آلات راکد به‌ویژه ماشین‌آلات سنگین هزینه شد و در حال حاضر تمامی ماشین‌آلات در حال فعالیت هستند.
جرجانی با بیان اینکه یکی از اقدامات ما افزایش نیروهای پاکبان و فضای سبز در شهرداری کردکوی بود، تصریح کرد: یکی از معضلات شهرداری کردکوی کمبود نیروی انسانی بود طوری که تنها ۱۲ نفر نیروی پاکبان و سه نیروی فضای سبز در کردکوی مشغول بودند و این کمبود نیرو فشار زیادی را به این افراد تحمیل می‌کرد که خوشبختانه توانستیم با حمایت مسئولان شرکت خدمات شهری را در کردکوی فعال کنیم و در حال حاضر نزدیک به ۵۰ نیرو تحت پوشش این شرکت هستند.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ باکس زباله با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان برای بهبود در امور نظافت شهری در کردکوی تهیه شده است، یادآور شد: با وجود آنکه شهرداری کردکوی به مدت ۷۲ سال در این شهر فعال است اما مردم این شهر از لحاظ فضاهای ورزشی در تنگنا قرار دارند، یکی از اقدامات ما برای بهبود این شرایط ایجاد جاده سلامت به طول یک کیلومتر بوده است.
شهردار کردکوی تأکید کرد: یکی از اقدامات ما در حوزه فرهنگی ساخت المان شهدا در سطح شهر است، در حال حاضر تنها المان سردار سلیمانی در شهر کردکوی وجود دارد همچنین ۱۰ المان شهدا در سطح شهر نصب شده و کار ساخت ۱۰ سازه شهدای شاخص دیگر نیز در دست اقدام است.
جرجانی با تأکید بر اینکه امروز همزمان با دهه فجر اولین و بزرگترین پارک شهر کردکوی افتتاح می‌شود، یادآور شد: پارک شهر کردکوی فرسوده و دارای وضعیت نامناسبی بود و به محلی برای افزایش آسیب‌ها و هنجارهای اجتماعی مبدل شده بود که ما در راستای تخریب و بازسازی مجدد آن اقدام کردیم.
وی از بازسازی، توسعه و تجهیز پارک شهر کردکوی با اعتبار بالغ‌بر یک میلیارد تومان خبر داد و ابراز داشت: زمین کامل بسکتبال، بدمینتون، شطرنج، دو میز بزرگ پینگ‌پنگ، وسایل بدنسازی، ایجاد پیاده راه با ۹۰۰ متر طول، ایجاد سه هزار معابر بین پارکی، احداث ۶ چشمه سرویس بهداشتی، فضای ویژه برای سالمندان، اختصاص فضای بازی کودکان، نمازخانه و یک کافه پذیرایی بخشی از امکانات این پارک شهری است.
انتهای پیام

source

توسط postbin