ایسنا/گلستان بیست و هفتم ماه رجب در تاریخ اسلام به روز بعثت پیامبر اعظم (ص) مشهور است و مسلمانان این روز را گرامی داشته و به شکرانه سالروز مبعث پیامبر اعظم (ص) جشن می گیرند.
حضرت محمد مصطفی در روز(۲۷ رجب) سال ۴۰ عام الفیل، در غار حرا، توسط (جبرئیل) و از سوی خدا به پیامبری مبعوث و درهای رحمت الهی به روی زمینیان گشوده شد.
رسول خدا(صلی الله علیه وآله) هنگامی به رسالت مبعوث شد که مردم جاهل و گمراه بودند و انسانیت از میانشان رخت بربسته بود و تعلیمات پیامبران قبلی فراموش گشته و عقاید مردم دستخوش تحریفات شده بود.
محمد(ص) مبعوث شد، تا شرک، بت پرستی رخت بربند و جاهلیت از زندگی ها محو شود و جهل و جور بمیرد و چشم جهان به روی فروغ وحی گشوده شود.
حضرت محمد(ص) برترین الگو برای انسان ها
عبدالرحمن آخوند محمدی هم در گفتگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام برای همه جهانیان و به ویژه مسلمانان مایه رحمت است، گفت: حضرت محمد (ص) شخصیتی صلح پذیر،رئوف، مهربان، با سخاوت و دارا هزاران ویژگی برجسته بودند به همین دلیل برترین الگو برای انسان ها هستند.
وی تصریح کرد: معراج و مبعث پیامبر به ما نشان می دهد که خداوند برترین انسان ها را به پیامبری برگزیده است وخداوند  در آیات قرآن خطاب به پیامبر خود می فرماید ما به تو مکارم اخلاق را بخشیده ایم .
روحانی اهل سنت شهرستان کلاله اضافه کرد: حضرت محمد(ص) برای هدایت انسان ها و دین اسلام و همچنین اتحاد مسلمانان سال ها تلاش کرد و  امروز ما وظیفه داریم با حفظ اتحاد قدردان پیامبر باشیم .
مبعث روز خیزش انسان از خاک تا افلاک/ باران رحمت نازل شد
محمدی با بیان اینکه خداوند برای هدایت مردم پیامبر مهربانی ها را مبعوث کرد، گفت: پیامبر گرامی  اسلام افضل همه انبیا و اولیای الهی است و بر همه ما واجب است از دستورات پیامبر اطاعت کنیم.
خطیب جمعه شهرستان کلاله  با بیان اینکه همه مسلمانان جهان  باید به پاس سال ها تلاش پیامبر برای هدایت بشریت باید با هم متحد باشند گفت: اتحاد و همبستگی مسلمانان جهان باعث خواهد شد دشمنان و بدخواهان اسلام و مسلمین که از بیرون به اجتماع آن ها نگاه می کنند دچار خوف و وحشت شوند.
وی تا کید کرد:حفظ اتحاد و وحدت  مانند خواندن  نماز بر همه مسلمانان واجب است، گفت: به شکر الهی استان گلستان نمونه عملی اتحاد مسلمانان است و می تواند الگویی برای همه مسلمانان جهان باشد.
مبعث تجلیگاه تزکیه و تعلیم انسان ها است
حجت الاسلام رضا دیلمی در گفتگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: حقیقتا مبعث تجلیگاه تزکیه، تعلیم و تربیت و همچنین تجلی گاه حی سبحان به سعادت بشریت است.
وی با بیان اینکه سراسرزندگی پیامبر گرامی اسلام جهاد و مبارزه برای تحقق حاکمیت الهی و صلاح بشریت بود، گفت: پیامبر گرامی اسلام  هم درعرصه تربیت خصوصی و هم در تربیت عمومی انسان های بزرگی را در مکتب نبوی و اسلام ناب تربیت کردند.
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان اضافه کرد: در طول دوران بعثت نبوی  ۶۰ جنگ علیه مسلمانان به راه افتاد و پیامبر اسلام در عرصه نظامی تلاش های بسیار زیادی را برای تحقق حاکمیت الهی داشتند.
مبعث روز خیزش انسان از خاک تا افلاک/ باران رحمت نازل شد
دیلمی تصریح کرد: پامبر اعظم (ص) سه هجرت مهم  به حبشه، طائف و مدینه داشتند و سختی ای زیادی را در راستای سیر تمدنی و بسط معارف دینی به جان خریدند.
وی ادامه داد: پیامبر اسلام در برابر دشمنان خدا  «اشداء علی الکفار» بود و در برابر کفار محکم و مقتدرانه و باصلابت و با شجاعت می‌ایستاد و در برابر دوستان و یاران «رحماء بینهم» بود، لذا رسول اکرم (ص) اسوه و الگوی تمام نشدنی است.
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان  حفظ انسجام و وحدت جامعه اسلامی را یکی از سخت ترین عرصه های کار پیامبر اسلام خواند و افزود:نظام برده داری و نگرش های جاهلیت برتری انسان ها را درتملک مالی و قبیله ای می دانست که پیامبر ما با شجاعت این تفکر را در هم شکست.
دیلمی گفت: پیامبر ما به بشریت اعلام کرد ملاک برتری انسان تنها تقوای الهی است و رنگ و نژاد و قبیله تنها برای این است که انسان ها از هم شناخته شوند.
وی بیان کرد: هیچ شخصیتی در عالم بالاتر از وجود نازنین پیامبر گرامی اسلام نیست و آنچه خوبان همه دارند در وجود نازنین پیامبر ما وجود دارد.
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان گفت: پیامبر گرامی اسلام در تمامی زوایا از جمله در تعبد، عبودیت، پایداری، یتیم نوازی، توجه به همسایه، استکبارستیزی، اخلاق، ساده زیستی و غیره اسوه و الگو هستند.
دیلمی خاطر نشان کرد: به فضل الهی در سیر تمدنی امروز ما مشاهده می کنیم که جامعه دینی به نام انقلاب اسلامی در سیر تمدنی شکل یافته و براساس نگاه و سیره نبوی و فاطمی تلاش می‌کند با انسجام و وحدت دینی در خارج و داخل کشور« اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» باشد.
مبعث روز خیزش انسان از خاک تا افلاک/ باران رحمت نازل شد
حفظ وحدت قدردانی از یک عمر مجاهدت پیامبر است
امام جمعه قره تپه بندر ترکمن هم به خبرنگار ایسنا گفت: بدون شک پیامبر گرامی اسلام یکی از بهترین نعمت های الهی است که خداوند به بشریت عطا کرده است.
وی افزود: خداوند در قرآن می فرماید هرکس از پیامبر گرامی اسلام اطاعت کند از خداوند اطاعت کرده و این آیه بیانگر عظمت جایگاه پیامبر گرامی اسلام نزد خدا است.
آخوند عبدالجبار میرابی معراج رسول الله را یکی از معجزات بزرگ پیامبر اسلام دانست و افزود: هیچ یکی از پیامبران حتی پیامبران  اولوالعزم هم نتوانستند این جایگاه بزرگ کسب کرده و خداوند را از نزدیک دیدار کنند و این نشان از برتری و جایگاه بزرگ حضرت محمد(ص) است.
میرابی تصریح کرد: خداوند در آیات قرن خطاب به مسلمانان می گوید همه شما با هم برادر هستید و باید تلاش کنید بین خود را اصلاح  و برادری را در جامعه نشر دهید، در واقع تلاش برای حفظ وحدت قدردانی از یک عمر مجاهدت خستگی ناپذیر رسول گرامی اسلام است.
روحانی اهل سنت بندرترکمن با  اشاره به اینکه ایران اسلامی و به طور ویژه استان گلستان نمونه عملی از وحدت مسلماان در جهان است گفت: باید شکر نعمت های الهی را به جا آوریم و عالی ترین شکرگزاری برای وحدتی که امروز در کشور ما حاکم است این است که همه  ما در راستای تداوم و تقویت این وحدت قدم برداریم.
به گزارش خبرنگار ایسنا، مبعث روز است که خداوند منت را بر بشریت تمام کرده و با فرستادن پیامبری از جنس خودشان درهای رحمتش را به روی خلق باز کرده است بی‌شک این روز یکی از بزرگترین اعیاد الهی است.
انتهای پیام

source

توسط postbin