رشت- مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به نفوذ جریانات جنوبی از عصر امروز در گیلان گفت: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه شاهد افزایش دمای هوای ۸ تا ۱۲ درجه ای در استان خواهیم بود.
محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی اظهار کرد: طی روزهای آینده شاهد تداوم فعالیت جریانات هوای پایدار در استان گیلان هستیم.
وی با اشاره به نفوذ جریانات جنوبی از عصر امروز به منطقه افزود: طی روزهای آینده شاهد وزش باد جنوبی به ویژه در مناطق کوهستانی، دامنه‌ها و ارتفاعات گیلان هستیم.
دادرس با بیان اینکه این شرایط جوی تا نیمه هفته جاری در گیلان ادامه دارد، ادامه داد: فعالیت این سامانه جوی در روزهای دوشنبه و سه شنبه شدت بیشتری می‌گیرد.
مدیرکل هواشناسی گیلان تصریح کرد: طی این روزها شاهد وزش باد گرم و افزایش دمای ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوای گیلان خواهیم بود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر دمای هوای رشت مرکز استان گیلان ۷ درجه سانتی گراد است، اضافه کرد: رطوبت نسبی شهر رشت نیز ۸۹ درصد گزارش شده است.
مدیرکل هواشناسی گیلان ادامه داد: دریای خزر در این مدت آرام و با ارتفاع موج ۵۰ سانتی متر برای فعالیت‌های دریایی از جمله صید و صیادی مناسب است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin