پلیس تهران در شبانه روز گذشته موفق شد نسبت به دستگیری عاملان وحشت در محله مهرآباد و دستگیری سارق موبایل اقدام کند که در بسته خبری پلیس، آنها را مرور می‌کنیم.
به گزارش خبرگزاری مهر، ظرف دیروز و امروز و در نقاط مختلف شهر تهران، حوادثی رخ داده است که در این بسته خبری آنها را مرور می‌کنیم.
سرهنگ دوستعلی جلیلیان، فرمانده انتظامی شهرستان ری از کشف کارگاه تولید مواد محترقه و دستگیری یک نفر در محدوده شهرستان ری خبر داد و گفت: در پی کسب خبری مبنی بر ایجاد کارگاه تهیه و توزیع مواد محترقه در ری، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس اطلاعات این فرماندهی قرار گرفت.
فرمانده انتظامی شهرستان ری خاطرنشان کرد: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و نامحسوس، محل مورد نظر را شناسایی و پس از انجام هماهنگی‌های لازم به محل اعزام شدند.
وی در ادامه تصریح کرد: در بازرسی از محل، بیش از ۶۸ هزار عدد انواع مواد محترقه به‌صورت آماده و نیمه آماده و کشف ۷۵ کیلوگرم مواد اولیه مواد محترقه از محل کشف شد و یک متهم نیز در این خصوص دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مقر پلیس منتقل و سپس به دادسرا اعزام شد.
جلیلیان در پایان گفت: امنیت، آسایش و آرامش شهروندان را خط قرمز پلیس ری است و پلیس با هر گونه نا امنی و افرادی که بخواهند آرامش و امنیت شهروندان را به خطر بیاندازد برابر قانون برخورد جدی خواهد کرد.
دستگیری سارق دینام‌های کولر
سرهنگ محمدقاسم طرهانی، جانشین پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری یک سارق منزل خبر داد و گفت: پس از اعلام خبری مبنی بر سرقت از یک منزل از طریق سامانه ۱۱۰ به کلانتری ۱۱۸ ستارخان و در پی حضور به موقع مأموران، سارق که اقدام به تخریب درب ورودی آپارتمان کرده بود و در پشت بام منزل مشغول سرقت دینام کولر بوده به محض رؤیت مأمورین به سمت خانه‌های همجوار متواری شده و مأموران هم به تعقیب وی پرداختند.

از دستگیری سارقان خودرو تا کشف دپوی کالای قاچاق

جانشین پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: با هوشیاری و درایت مأموران، سارق ۳۴ ساله پس از تیراندازی پلیس، زمین گیر و دستگیر شد و از او تعداد زیادی شاه کلید و ابزار سرقت کشف شد.
وی با اشاره به اینکه حضور به موقع پلیس باعث ناکامی سارق شد، بیان کرد: سارق به جرم خود مبنی بر سرقت از منازل و ۲۷ فقره سرقت مشابه اعتراف و پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و به مرجع قضائی ارسال شد.
اعتراف سارقان به ۲۱ فقره سرقت لوازم خودرو در تهران
سرهنگ ارسلان قاسم زاده از دستگیری دو سارق حرفه‌ای لوازم خودرو حین سرقت و کشف ۲۱ فقره سرقت لوازم خودرو خبر داد و گفت: به دنبال چندین فقره سرقت لوازم خودرو توسط یک دستگاه خودرو سواری پراید ۱۱۱ سفید در محدوده خیابان فرشتگان تهران و محله‌های اطراف آن، دستگیری سارق یا سارقان در دستورکار عملیات کلانتری مرزداران قرار گرفت.
معاون هماهنگ کننده پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه مأموران گشت زنی‌های هدفمند را در نقاط جرم خیز افزایش دادند، افزود: حین گشت زنی در این محدوده مأموران راننده سرنشین خودروی مذکور را در حین سرقت مشاهده و سریعاً وارد عمل شده و در یک عملیات منسجم پلیسی متهمان غافلگیر و قبل از هرگونه اقدامی دستگیر شدند.
وی تصریح کرد: در بررسی داخل خودرو متهمان تعدادی لوازم سرقتی اعم از سه عدد ضبط و چهار عدد باطری خودرو با مارک‌های مختلف که ساعاتی قبل سرقت کرده بودند، کشف شد و متهمان ۳۷ و ۵۱ ساله به جرم خود و سرقت لوازم خودرو و ۲۱ فقره سرقت مشابه اعتراف کردند و مالباختگان نیز شناسایی شدند.
قاسم زاده با اشاره به سوابق سرقت و تحمل حبس متهمان خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان ادامه دارد.
دپوی کالای قاچاق در تهران
سرهنگ هدایت بهرامی از کشف ۱۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در یک انبار کالا در محدوده خیابان رجایی خبر داد و گفت: کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از دپو مقادیر زیادی کالای قاچاق در یک انبار کالا در محدوده خیابان شهید ” رجایی” تهران مطلع شدند و برای بررسی موضوع به نشانی اعلامی اعزام شدند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: تحقیقات پلیسی نشان از این داشت، مالک انبار مقدار فراوانی کالای قاچاق را با استفاده از خودروهای شوتی به این مکان انتقال داده است.

از دستگیری سارقان خودرو تا کشف دپوی کالای قاچاق

وی ادامه داد: نتیجه تحقیقات پلیسی به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متهم و بازرسی از داخل انبار کالا اخذ شد.
بهرامی تصریح کرد: روز گذشته تیمی از کارآگاهان پایگاه جنوب این پلیس به نشانی اعلامی اعزام و موفق شدند در بازرسی از داخل انبار یک هزار و ۲۱۹ قلم جاشمعی از جنس برنج فاقد بارنامه و مجوزهای قانونی و گمرکی کشف کنند.
بهرامی در پایان با بیان اینکه کارشناسان ارزش کالای کشف شده را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، عنوان کرد: با تکمیل تحقیقات مقدماتی، متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin