ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه تداوم تردد زوار از مرز خسروی را یکی از اولویت‌های استان برشمرد و گفت: کیفیت خدمات و امکانات مرز خسروی باید در سطحی باشد که زواری که این مرز را انتخاب می‌کنند، در آینده تبدیل به یک مبلغ برای ترغیب دیگر افراد برای عبور از مرز خسروی شوند.
دکتر محمدطیب صحرایی در دیدار با مدیر حج و زیارت استان و معاونین این مجموعه، عنوان کرد: بخش مهمی از فریضه‌های دینی مردم مانند حضور در آیین حج و زیارت خانه خدا و دیگر اماکن مقدسه و همچنین زیارت عتبات عالیات از طریق مجموعه‌ حج و زیارت انجام می‌شود که نشانگر اهمیت بسیار زیاد این مجموعه است.
وی تاکید کرد: مجموعه‌ای با ویژگی‌های سازمان حج و زیارت، در کنار تلاش برای فراهم کردن زیرساخت‌ها و سخت افزارها برای حضور راحت‌تر افراد در آیین حج  و یا زیارت عتبات عالیات، باید به بعد فرهنگی موضوع و تقویت معنوی و روحانی افراد هم بسیار توجه کند.
صحرایی عنوان کرد: راه اندازی تورهای با قیمت مناسب برای تشرف به عتبات یک حرکت بسیار خوب است که امکان زیارت حضوری را برای اقشار مختلف فراهم می کند، اما لازم است به ارتباط قلبی و معنوی هم توجه جدی داشته باشیم.
وی همچنین تداوم تردد زوار از مرز خسروی را یکی از اولویت‌های استان برشمرد و با تاکید بر افزایش امکانات در مرز خسروی، گفت: کیفیت خدمات و امکانات مرز خسروی باید در سطحی باشد که زواری که این مرز را انتخاب می‌کنند، در آینده تبدیل به یک مبلغ برای ترغیب دیگر افراد برای عبور از مرز خسروی شوند.
استاندار کرمانشاه همچنین گفت: قطار کرمانشاه یک ظرفیت بسیار مناسب برای جابجایی زوار به قم و مشهد مقدس و بهره گیری از آن فضای معنوی است که لازم است برای استفاده از این زیرساخت یک برنامه ریزی مناسب صورت بگیرد.
وی همچنین تاکید کرد: ارگان‌ها و ادارات دولتی برای مسابقات فرهنگی و مذهبی بهتر است جایزه‌های معنوی مناسب مانند زیارت ائمه معصومین(ع) در نظر بگیرند.
انتهای پیام

source

توسط postbin