ایسنا/کرمانشاه سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با تاکید بر ضرورت توسعه کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: هرچه کتابخانه‌ها توسعه یابند، آسیب‌های اجتماعی در جامعه کمتر می‌شود.
علی شعبانی در جلسه امروز (هفتم اسفند) انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه با اشاره به نقش مهم کتابخانه‌ها در ارتقای فرهنگ جامعه، گفت: برای اطلاع از وضعیت معنوی یک جامعه باید به مسجد و برای اطلاع از وضعیت فرهنگی آن باید به کتابخانه‌ها نگاه کرد و اگر این دو مکان همواره شلوغ و پرتردد باشند، شاهد کاهش چشمگیر آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.
وی از فرهنگ به عنوان زیربنای هر جامعه یاد کرد و افزود: اگر اوضاع فرهنگی به هم بریزد، به تبع اوضاع امنیتی هم به هم می‌ریزد و آنچه که موجب ارتقاء فرهنگ یک جامعه و رشد آن می‌شود، توسعه کتاب و کتابخوانی است.
شعبانی گفت: برای توسعه کتاب و کتابخوانی باید زیرساخت‌ها و فضای آن هم فراهم شود و یکی از این زیرساخت‌های مهم کتابخانه‌ها هستند.
وی با بیان اینکه وضعیت استقبال ازکتابخانه‌ها خوب نیست گفت: در این زمینه همه و بویژه دستگاه‌های فرهنگی باید پای کار آمده و جامعه را به این سمت سوق دهند.
شعبانی گفت: افزایش ارتباط جامعه و بویژه نسل جوان و نوجوان با کتاب و کتابخوانی موجب می شود که نسلی فهیم و فرهنگی داشته باشیم و قطعا با وجود چنین نسلی کشور از بسیاری معضلات بویژه در حوزه معضلات اجتماعی و فرهنگی رهایی می‌یابد.
وی تاکید کرد: همین که بدانیم عمده زندانیان با مسجد و کتاب و کتابخانه ارتباطی ندارند، خود گویای این است که تقویت این دو  حوزه چه نقش مهمی در کاهش معضلات و آسیب‌های اجتماعی دارد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه بیش از همه مسئولین باید به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی پی ببرند، گفت: مسئولی که خودش اهل مطالعه نباشد، نه مدیریت درستی خواهد داشت و نه می‌تواند در زمینه ترویج و ارتقاء فرهنگ جامعه گام بردارد، لذا باید پیش از همه این فرهنگ در میان مسئولان تقویت شود.
شعبانی تاکید کرد: متاسفانه عدم مطالعه و عدم انس با کتاب و کتابخوانی در بین بسیاری اقشار تحصیل کرده از جمله پزشکان و مهندسان هم دیده می‌شود و باید چاره اندیشی جدی در این زمینه صورت گیرد.
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه تاکید کرد: همه باید بدانند که کتاب یک کالای “لوکس” نیست و باید برای آشتی جامعه با این یار مهربان تلاش کنیم.
وی افزود: قطعا هرجا که صحبت از کتاب و کتابخوانی باشد پای کار هستیم، چرا که معتقدیم توسعه کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی هزینه معضلات اجتماعی را کاهش می‌دهد، بنابراین حمایت جدی از توسعه کتابخانه‌ها و فرهنگ کتابخوانی خواهیم داشت.
شعبانی گفت: در همین راستا همه تلاش خود را برای تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی کرمانشاه به کار خواهیم گرفت تا این پروژه هرچه سریعتر به بهره برداری رسیده و در اختیار علاقمندان به کتاب و کتابخوانی قرار گیرد.
انتهای پیام

source

توسط postbin