رییس قوه قضائیه گفت: ۸۰ میلیارد تومان برای رفع مشکلات برخی از حوزه‌های قضایی استان مرکزی اختصاص یافت.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلین محسنی اژه‌ای شامگاه هشتم اسفندماه، در خاتمه سفر یک‌روزه خود به استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سعی بر این است که در این استان دو هدف را دنبال شود، اظهار کرد: یکی از این دو هدف سرکشی به حوزه‌های مختلف قضایی استان و رسیدگی به برخی از مشکلات، نقاط قوت و ضعف و کمبودهاست که پس از اشراف بر این موارد برای رفع آنها اقدام شود.
وی افزود: در هدف دوم در پی ارتباط با مردم هستیم؛ به شکلی که از نزدیک با مردم ارتباط بگیریم، مطالب را از نزدیک بشنویم و مسائلی را که قوه می‌تواند به صورت مستقیم به مردم کمک کند یا به صورت غیر مستقیم در شوراهای عالی مختلف طرح کنیم، جویا شویم تا در مجلس و قوه مجریه مسائل را طرح و دنبال کنیم.
رییس قوه قضاییه گفت: در این سفر، هیات‌هایی از قوه قضاییه به شهرستان‌های استان اعزام شدند و با مردم ارتباط مستقیم گرفتند و با حوزه‌های ذیربط در تماس بودند، ساعاتی قبل گزارش خود را ارائه کردند، تصمیماتی اتخاذ شد و برخی از موارد نیز باید در تهران بررسی و تصمیم‌گیری شوند.
او تصریح کرد: در این سفر مقرر شد به برخی از حوزه‌های قضایی و سازمان‌های وابسته مانند پزشکی قانونی، سازمان زندان‌ها، برخی از بخش‌های دادگستری کمک شود؛ به طوری که ظرف مدت دو سال با کمک منابع استانداری مرکزی و قوه قضاییه حدود ۸۰ میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص پیدا خواهد کرد تا بتوانیم بخشی از کمبودها را جبران کنیم و امید است با این منابع، بخشی از مشکلات مردم در حوزه‌های مذکور رفع شود.
محسنی اژه‌ای با اشاره به نشست صبح امروز با همکاران قوه قضاییه استان مرکزی بیان کرد: در ادامه سفر نشستی با فعالان اقتصادی و نشست با اقشار مردم استان برگزار و انتظارات و بعضا پیشنهادهای خوبی مطرح شد. همچنین شورای اداری استان برگزار و گزارشات خوبی از استان ارائه شد. البته مسائل و مشکلات نیز طرح شد و امید است که بتوانیم قدم‌هایی مثبت برای رفع این مشکلات برداریم.
رییس قوه قضاییه افزود: در این سفر تعدادی از همکاران قوه قضاییه از جمله معاون اول قوه و قضات دیدارهای مردمی داشتند که از صبح امروز تا حوالی غروب برگزار شد. امید است آنچه مربوط به حوزه قضایی استان است با کمک ریاست کل دادگستری و با لحاظ عدالت به‌سرعت مورد رسیدگی قرار گیرد و مواردی که قابل اجرا نیست حتما به مردم توضیح داده شود تا مردم بدون پاسخ نمانند.
انتهای پیام

source

توسط postbin