بوشهر- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان گفت: در سال زراعی جاری، ۶۰ درصد سطح زیر کشت کلزای استان بوشهر در دشتستان بوده و نسبت به سال گذشته جهش پنج برابری داشته‌ایم.
محمد رسول صحراکار در حاشیه بازدید مشاور وزیر و مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی از مزارع کلزای شهرستان دشتستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شهرستان دشتستان دارای ظرفیت بالایی در زمینه تولید دانه‌های روغنی است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان افزود: در سال زراعی جاری، ۶۰ درصد سطح زیر کشت کلزای استان بوشهر در شهرستان دشتستان بوده و نسبت به سال گذشته جهش پنج برابری را در زمینه کشت این دانه روغنی داشته‌ایم.
وی گفت: امسال بالغ بر ۳۶۰ هکتار دانه روغنی کلزا در شهرستان دشتستان کشت شده است.
وی یادآور شد: در این بازدید مزرعه تکثیر بذر رقم روشنا که در سال ۱۳۹۹ توسط محققین داخلی معرفی شده و رقمی آزاد گرده افشان، کاملاً مناسب با اقلیم استان بوشهر و دارای عملکرد بالا است مورد بررسی‌و ارزیابی قرار گرفت.
سعداله منصوری مشاور وزیر و مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی، با همراهی مسئولان استانی شهرستانی از مزارع کلزا در بخش حومه برازجان، آبپخش و سعدآباد بازدید کردند.
در حاشیه این برنامه مشاور وزیر و مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی به همراه هیئت همراه از کارگاه روغن گیری مرکز تحقیقات کشاورزی با ظرفیت تولید و استحصال ۸۴ تن در سال، روغن ارگانیک کلزا بازدید به عمل آورد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin