ایسنا/قم با حضور علما واندیشمندان، از چهار محصول وب محور؛ «پرتال جامع رهنما»، «کتابخانه دیجیتالی مجمع»، «شبکه پژوهشی اهل بیت(ع)» در بستر گوگل اسکالرو «ویژه نامه دیجیتالی فرهنگی ـ تبلیغی سراج»، رونمایی شد.
آیت‌الله رضا رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) شامگاه پنجشنبه ۱۱ اسفند، در آیین رونمایی از محصولات وب‌محور که در سالن همایش‌های مجمع برگزار شد، با اشاره به مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تحول در مجمع اظهار کرد: اقتضا فعالیت فرهنگی در دنیای جدید، حضور جدی در عرصه قالب‌ها و ابزارهای نوین است.
وی، حرکت به سوی نشر دیجیتال را در عصر حاضر امری ضروری دانست و افزود: سبک زندگی اسلامی که در بیانیه گام دوم انقلاب آمده است، نرم‌افزار تمدن اسلامی است که باید آن را با محتوای متقن و با بهره‌گیری از ابزار روز به دنیا عرضه کنیم.
در ادامه این مراسم آیت‌الله مهدی هادوی تهرانی، عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، بیان کرد: امروزه اینترنت در زندگی همه مردم وارد شده است و اگر قطع شود جامعه به صورت جدّی در عرصه‌های مختلف با بحران مواجه می‌شود.
وی عنوان کرد: در فضای اینترنت میلیاردها کاربر مشغول فعالیت هستند و تولید محتوای مناسب و روش تعاملی حرف اول را در فضای اینترنت می‌زند، در این راستا مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) می‌تواند از مشارکت فعال مبلغان و مؤسسات شیعی در دنیا بهره بگیرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی فرمانیان، معاون علمی و فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) نیز در این مراسم، گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد تحول و تاکیدهای دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، شورای کتاب مجمع با تحولاتی همراه و به ۱۴ رشته تخصصی و مستقل تقسیم و تغییر شیوه داد تا بهره برداری از آن بهینه گردد.
همچنین، حسن صدرایی عارف، مدیرکل فضای مجازی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) هم توضیحاتی درباره فعالیت‌های این اداره‌کل همچون؛ «طرح GIS»، «تدوین الگوی مواجهه شیعیان با فضای مجازی»، «برگزاری وبینار به زبان‌های روز دنیا»، «تعامل با فعالان و هنرمندان شیعی در عرصه بین‌الملل» و نیز «پرتال رهنما» ارائه داد و تاکید کرد: طراحی جدید سایت، تعاملی شدن با مخاطب و توجه به شبکه‌های اجتماعی از افزونه‌های جدید پرتال جامع رهنما به شمار می‌رود.
در ادامه این رویداد فناورانه، سیدمهدی طاهری، مشاور علمی طرح گوگل اسکالر توضیحاتی درباره شبکه پژوهشی حوزه اهل‌بیت(ع) در گوگل اسکالر، حجت‌الاسلام نیک‌بخت، توضیحاتی درباره ویژه نامه دیجیتالی فرهنگی ـ تبلیغی “سراج” ویژه مهدویت، و حجت‌الاسلام نبوی پیرامون کتابخانه دیجیتال و نرم‌افزار مجمع توضیحاتی را ارائه دادند و آیت‌الله محمدهادی یوسفی غروی درباره روند فعالیت شورای کتاب مجمع در سال‌های گذشته توضیحاتی داد.
گفتنی است که در ابتدای این مراسم نیز حجت‌الاسلام عبدالله توانا، مدیرکل مطالعات، تحقیقات و پژوهش و دبیر برگزاری نشست در سخنانی کوتاه اظهار کرد: رسالت مجمع، رساندن پیام اهل بیت(ع) به مردم جهان است که باید با استفاده از ابزارهای نوین محقق گردد. لذا نظر به تاکیدهای دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، به سمت استفاده از ابزارهای پیشرفته برای نشر معارف شیعه حرکت شده است.
لازم به ذکر است، این مراسم علاوه بر رونمایی از آثار مجمع جهانی اهل بیت‌ (ع) در حوزه فضای مجازی، از اعضای شورای کتاب مجمع، آیات و حجج اسلام آقایان «محمدهادی یوسفی غروی»، «شیخ علی اسلامی»، «سید منذر حکیم»، «معین حسن دقیق»، «محمد ناصر سقای بی‌ریا»، «محمد فاکر میبدی» و خانواده مرحوم آیت‌الله کاردان با اهدای لوح قدردانی به عمل آمد.
انتهای پیام 

source

توسط postbin