بوشهر- مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان بوشهر گفت: ۳۳ فقره پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری ۸۶ هزار میلیارد ریال در استان بوشهر صادر شد.
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی صفوی پنج شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی ۱۱ ماهه سال جاری تعداد ۳۳ فقره پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری ۸۶ هزار میلیارد ریال به همراه اشتغال هزار و ۲۴۲ نفر در استان بوشهر صادر شده است.
مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان بوشهر با اعلام اینکه ۱۲ واحد آن در دهه فجر توسط مسؤولین استان افتتاح شد، افزود: ۲ واحد شاخص که از پروژه‌های ممتاز استان است در سفر رئیس جمهور و توسط نمایندگان وی افتتاح می‌شود.
وی ادامه داد: یکی از این واحدها تولید فراورده‌های آرایشی بهداشتی است در دشتستان امروز با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری (به عنوان وزیر معین در شهرستان دشتستان) با توان تولید ۱۸ هزار تن محصولات در سال و با سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومان و اشتغال ۲۲۰ نفر افتتاح و بهره برداری شد.
صفوی اضافه کرد: واحد دیگر شرکت تولید آهک و کربنات کلسیم با سرمایه هزار میلیارد تومان در شهرستان دشتی است که زمینه اشتغال مستقیم ۱۲۰ نفر را فراهم می‌کند و از آنجا که ما دنبال افزایش صادرات و ایجاد ارزش افزوده هستیم همه محصولات این واحد قابلیت صادرات دارند.
مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان بوشهر ادامه داد: همزمان با سفر رئیس جمهور چهار طرح صنعتی شامل تولید کود فسفاته در شهرک صنعتی بوشهر ۲، طرح تولید انواع لوازم خانگی در شهرستان گناوه، طرح تولید پمپ و کمپرسور و تجهیزات پایین دست نفت و گاز در شهرستان جم و تولید گچ برگ در شهرستان تنگستان است که مجموعاً با پیش بینی سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد تومان و اشتغال ۵۰۰ نفر هم عملیات اجرایی آنها آغازمی‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin