ایسنا/همدان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تویسرکان از تجهیز گلزار شهدای روستای باباپیرعلی با اعتبار ۵۰ میلیون تومان به سیستم انرژی خورشیدی به عنوان نخستین گلزار مجهز به این سیستم در کشور خبر داد.
محمد داوری شنبه ۲۰ اسفندماه در جمع خبرنگاران، از برقراری مستمری برای جانبازان دهک یک تا سه این شهرستان و همچنین انجام قدامات لازم برای دهک های چهار، پنج و شش خبر داد و اظهار کرد: در سال جاری احراز جانبازی برای شرکت در کمیسیون حق پرستاری و درصد اشتغال برای ۵۰ نفر توسط این مرکز ثبت شده است.
وی در ادامه با اشاره به عملکرد یک ساله بنیاد شهید تویسرکان مطرح کرد: ۲۹۰۰ مورد خدمات در حیطه مشاوره و مددکاری به جامعه هدف تویسرکان شامل خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان ارائه و در سیستم سجایا ثبت شده است.
داوری از دیگر خدمات این مرکز طی یک سال جاری به ثبت حالت اشتغال ۱۱ نفر از جانبازان بالای ۲۵ درصد، اصلاح هویت و آدرس خانواده‌ها، استعلام و ثبت مدارک برقراری کمک معیشت برای ۹ نفر از فرزندان شهدا و ۱۵ نفر جانباز زیر ۲۵ درصد در سامانه سجایا و انجام کارهای پاداش پایان خدمت جانبازان در قید حیات و متوفی به تعداد ۸۹ مورد اشاره کرد.
وی در ادامه پایش سلامت ۶۰۰ نفر از والدین، همسران شهدا و جانبازان، تشکیل پرونده برای ۶۵ خانواده جانباز برای شرکت در کمیسیون ماده ۲۶ و ۲۲، برگزاری یک دوره کمیسیون مشاوره برای ۸۵ نفر از ایثارگران، واریز ۱۳۰ میلیون تومان هزینه دندانپزشکی، عینک و تجهیزات پزشکی برای خانواده‌های شهدا و جانبازان را از دیگر اقدامات بنیاد شهید نام برد.
داوری در ادامه به برگزاری اردوی یک روزه ویژه جانبازان قطع نخاع و شیمیایی شدید و متوسط و تک چشم و ویزیت ۷۰ نفر از اعضای خانواده شهدا و جانبازان توسط پزشکان متخصص اشاره کرد و گفت: در شهرستان تویسرکان ۹۰ گلزار شهدا و ۷۰۸ مزار شهید وجود دارد که به طور کامل ساماندهی شده‌اند و اصلاح و تعمیر طبق برنامه اولویت‌بندی توسط دستگاه مجری در حال انجام است.
وی از تجهیز گلزار شهدای روستای باباپیرعلی با اعتبار ۵۰ میلیون تومان به سیستم انرژی خورشیدی به عنوان نخستین گلزار مجهز به این سیستم در کشور خبر داد و یادآور شد: مبلغ ۲۸ میلیون تومان هزینه این کار از محل اعتبار داخلی بنیاد شهید و بقیه هزینه توسط آقای تیموری، مخترع طرح «سنگ قبر خورشیدی» پرداخت شده است.
داوری در ادامه از برگزاری بیش از ۶۰ یادواره شهید در سال جاری با همکاری سپاه و بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد و بیان کرد: روستای جعفریه ۲۲ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است که هر سال یادواره شهدا در ۲۲ اسفندماه، سالروز تاسیس بنیاد شهید در این روستا برگزار می‌شود.
وی به تعویض و تعمیر بیش از ۵۰ یادمان و تابلوی شهدای شهر و روستا اشاره کرد و اشتغالزایی برای جامعه هدف را از مهمترین برنامه‌های بنیاد شهید نام برد و گفت: امسال از سفر ریاست جمهوری به استان همدان مبلغ ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات از محل تبصره ۱۶ به بنیاد شهید تویسرکان اختصاص یافت.
رئیس بنیاد شهید شهرستان تویسرکان با اشاره به اینکه ۷۶ نفر از بنیاد شهید تویسرکان برای دریافت این تسهیلات به بانک معرفی شدند، افزود: تاکنون به ۱۶ نفر از متقاضیان مبلغ دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است .
وی با اشاره به پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به چهار نفر از محل اعتبارات مشاغل خانگی خاطرنشان کرد: مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان نیز از محل اعتبار بنیاد شهید برای یک نفر در بانک توسعه و تعاون داریم که در مرحله پرداخت است.
داوری پرداخت ۴۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به ۲۲ نفر، هشت مورد تسهیلات خرید کالا به مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان، شش مورد تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ ۱۲۵ میلیون تومان و ۵۵ مورد تسهیلات اعتباری به مبلغ ۳۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را از دیگر خدمات بنیاد شهید طی سال جاری عنوان کرد.
انتهای پیام

source

توسط postbin