ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در سال‌جاری ۹۰ هزار و ۳۷۴ حادثه‌دیده داشتیم، گفت: از این تعداد حادثه‌دیده ۳۱ هزار حادثه دیده مربوط به برف و کولاک بود و تعداد نجات‌یافتگان ۴۵۷ است، بیشترین درگیری تیم‌های امدادی در سال‌جاری درگیر حوادث برف و کولاک بود.
مسعود مثنوی ۲۱ اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه از ابتدای سال‌جاری امدادگران جمعیت هلال‌احمر در ۸۳۶ حادثه امدادرسانی کرده‌اند، اظهار کرد: بیش‌ترین حوادث در حوزه حوادث جاده‌ای با ۳۹۳ مورد بود و امداد و نجات در برف و کولاک با ۱۱۳ مورد در رده دوم قرار دارد، باتوجه به بارش بی‌سابقه برف امدادرسانی در این حوزه سنگین‌تر بود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در سال‌جاری ۹۰ هزار و ۳۷۴ حادثه‌دیده داشتیم، گفت: از این تعداد حادثه‌دیده ۳۱ هزار حادثه دیده مربوط به برف و کولاک بود و تعداد نجات‌یافتگان ۴۵۷ است.
وی افزود: از ابتدای سال‌جاری ۱۵۲۶ تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری برای امدادرسانی در حوادث اعزام شدند و ۹۳۱۲ نفر نیز توسط امدادگران اسکان داده شدند، همچنین ۸۵۳ مورد اعزام آمبولانس داشتیم.
مثنوی با اشاره به اینکه در سال‌جاری ۶۵ سورت پروازی با ۵۲ ساعت پرواز عملیاتی توسط جمعیت هلال‌احمر در استان داشتیم، افزود: ۳۰ ساعت از این پروازها مربوط به حوادث برف و کولاک در طرح زمستانه بود و امسال گستردگی بالایی داشت.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه ۲۱ تن اقلام امدادی در برف و کولاک سال‌جاری بین حادثه‌دیدگان توزیع شد، خاطرنشان کرد: بیش‌ترین درگیری تیم‌های امدادی در سال‌جاری در حوادث برف و کولاک بودند.
وی در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی جمعیت هلال‌احمر برای داوطلبان، امدادگران، نجاتگران و مردم، توضیح داد: در سال‌جاری ۷۷ دوره تخصصی برای ۱۸۱۱ فراگیر، ۲۳۶ دوره آموزشی امداد و کمک‌های اولیه برای ۶۳۷۲ نفر برگزار شد، همچنین ۲۸۶۲ نفر آموزش‌های مبتنی بر نیاز محلی از ابتدای سال برگزار شده است.
مثنوی با بیان اینکه ۱۱۷ میلیون تومان برای آسیب‌دیدگان زلزله خوی در چهارمحال و بختیاری جمع‌آوری شد، خاطرنشان کرد: همچنین پنج میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض در قالب مساعدت حمایتی درمانی به بیماران در قالب  ۲۵۰۰ پرونده پرداخت شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ کل اعتبار عمرانی جذب شده این سازمان در استان ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود، در سال‌جاری تاکنون ۲۸ میلیارد تومان اعتبار عمرانی به سازمان اختصاص یافت، همچنین در سال‌جاری ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای تکمیل آشیانه امداد هوایی استان هزینه شد، بالگرد جمعیت هلال احمر استان در روزهای آینده وارد استان می‌شود و می‌ماند.
وی با تاکید بر اینکه ۱۳۰ خانه هلال در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، عنوان کرد: امدادگران داوطلب مستقر در این خانه‌ها تا قبل از رسیدن امدادگران به صحنه در محل حاضر می‌شود، این خانه‌ها به تجهیزات امدادی مجهز شده‌اند، اولین خانه هلال عشایری کشور در این استان راه‌اندازی شد.
مثنوی با اشاره به اینکه در نوروز سه طرح امداد و نجات نوروزی، طرح خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی و پویش هلال رحمت به‌مناسب ماه مبارک رمضان توسط جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری اجرا خواهد شد، گفت: ۲۳ پایگاه امداد و نجات ثابت و موقت از ۲۵ اسفند تا ۱۴ فرودین به شهروندان خدمات‌رسانی می‌کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری افزود: با سفر دبیرکل جمعیت هلال احمر به استان در سیل بارده برای پرداخت بدهی‌ها ۸۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد و در برف و کولاک نیز یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان کمک از مرکز اختصاص یافت.
وی در پایان در خصوص بودجه مصوب جمعیت هلال احمر کشور در لایحه بودجه ۱۴۰۲، خاطرنشان کرد: اعتبار مصوب با همراهی نمایندگان از ۶۰۰ میلیارد تومان به ۲۰۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که بخشی از آن صرف خرید نوسازی ناوگان هوایی و زمینی می‌شود.
انتهای پیام

source

توسط postbin