ایسنا/لرستان معاون فرهنگی، مطبوعات و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: ۱۳۰ اثر به کنگره ملی ماه غریبستان ارسال شد.
اعظم روانشاد در آیین اختتامیه کنگره ملی ماه غریبستان که امروز ۲۲ اسفندماه در سالن جلسات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: با فراخوان دومین کنگره ملی «ماه غریبستان» تعداد ۱۳۰ اثر از هنرمندان سراسر کشور به دبیرخانه این کنگره واقع در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ارسال شد که از بین آنها ۲۱ اثر برگزیده شد.
وی تصریح کرد: این کنگره ملی در بخش‌های ادبی شامل شعر آیینی، بومی، نو و کلاسیک، داستان‌های کوتاه، قصه‌گویی و قطعات ادبی، در بخش هنری شامل کلیپ‌ها، نماهنگ‌ها، انیمیشن، سرود، نگارگری، اینفوگرافی، موشن‌گرافی، انیمیشن، خوشنویسی و در بخش علمی و پژوهشی، بخش یادداشتت‌های مطبوعاتی، فضای مجازی و نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای و موبایل‌محور و نشریات الکترونیک برگزار شد.
روانشاد اضافه کرد: اهتمام به حفظ اصول و ارزش‌های اسلامی به‌ویژه پاسداری از حریم ولایت، تبیین و بصیرت‌افزایی به جامعه در تداوم سلوک و سیره امام علی(ع)، توسعه و تقویت فرهنگ تدبر در نهج‌البلاغه و تحکیم بنیاد خانواده و جوانان با الگوپذیری از فرهنگ علوی از مهمترین اهداف برگزاری این کنگره ملی بود.
گفتنی است، در بخشی از این مراسم از جلد کتاب بوتراب رونمایی و از برگزیدگان این کنگره ملی با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.
انتهای پیام

source

توسط postbin