ایسنا/فارس رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: در آستانه سال جدید و با اجرای پویش معنوی "به عشق امام رضا(ع) می‌بخشم"، ۱۵ پرونده قصاص نفس با رضایت اولیاءدم، به مصالحه و بخشش محکومان ختم شد.
حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی افزود: محبوسین این پرونده‌ها در حوزه‌های قضایی شیراز، فسا، کوار، کوه چنار پس از چندین سال و با مساعدت قضایی از زندان آزاد شدند.
به گزارش ایسنا به نقل از میزان، موسوی؛ حسن خلق و سعه صدر را لازمه موفقیت و پیشرفت مصلحین در امر سازش دانست و افزود: نشانه شرح صدر اینست که انسان ظرفیت زیادی داشته باشد و مقاومت و توانایی و حوصله فراوانی در رسیدگی به امور از خود نشان دهد که موفقیت‌های وافر شوراهای حل اختلاف مرهون این خلصت اعضای شوراهای حل اختلاف استان است.
موسوی هدف از اجرای پویش معنوی “عشق امام رضا(ع)” را نشر فرهنگ صلح و سازش خواند و خاطرنشان کرد: این پویش از ابتدای ماه شعبان امسال در سراسر کشور آغاز شده و عشق و ارادت مردم به امام حسین و امام رضا (ع) در افزایش روند صلح و سازش تاثیر بسزایی داشته است.
وی با اشاره به آمار رضایت‌های اخذ شده در پرونده‌های قصاص فارس نیز گفت: امسال، با تلاش روسای حوزه‌های قضایی، اعضای شورای حل اختلاف و همراهی معتمدین و خیرین استان و در قالب سه پویش برگزار شده در سطح کشور توسط ستاد ملی صبر، تعداد ۶۷ فقره پرونده قصاص در فارس منجر به صلح و سازش شده است.
براساس این گزارش، پویش معنوی “به عشق امام رضا (ع) می‌بخشم” به همت ستاد ملی صبر از ابتدای اسفند امسال همزمان با میلاد با سعادت امام حسین(ع) آغاز شد و تا نیمه خرداد سال آِنده، مصادف با میلاد با برکت حضرت امام رضا(ع)، ادامه دارد.
انتهای پیام

source

توسط postbin