ایسنا/زنجان سرپرست معاونت توانبخشی بهزیستی استان زنجان گفت: استانداردسازی فضا و خدمات خانه‌های سالمندان در ارتقا سطح خدمات قابل ارائه موثر است.
شهرام رجبی صبح امروز (۲ فروردین‌ماه) در بازدید کارشناسان اداره استاندارد از مرکز سالمندان مهر هیدج، عنوان کرد: هم اکنون سه مرکز شبانه‌روزی نگهداری سالمندان در زنجان و هیدج فعال است که استانداردسازی فضا و خدمات خانه‌های سالمندان در ارتقای سطح خدمات قابل ارائه موثر است.
وی اضافه کرد: خانه سالمندان مهر هیدج در سال ۹۶ با رعایت همه استانداردها از قبیل نورگیر بودن سوئیت‌ها، سرویس بهداشتی مجزا و مناسب‌سازی شده راه‌اندازی شده و در سوئیت امکان دسترسی به آب گرم و سرد برای همه سالمندان وجود داشته و دستگیره‌ها در اتاق طراحی و آسانسور نیز برای تردد آسان تعبیه شده است.
این مسئول با بیان اینکه سالمندان نیازمند مراقبت‌های خاصی از جمله نگهداری، تکریم، پرکردن اوقات فراغت، خدمات بهداشتی و درمانی و طب سالمندی هستند، متذکر شد: با توجه به صنعتی شدن جوامع و تبعات اقتصادی- فرهنگی و اخلاقی آن، پرداختن به مسائل سالمندان، بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه شمار سالمندان در کشور ما در حال افزایش است و در این شرایط باید امکانات بسیاری برای این افراد فراهم آید تا در حد امکان به نیازهای روانی، اجتماعی و جسمانی آنها پاسخ داده شود، ادامه داد: استانداردسازی خدمات در این زمینه امری مهم و ضروری به شمار می‌رود.
به گزارش ایسنا، بر اساس آمار اعلام شده، زنجان جزو ۱۰ استان در رشد جمعیت سالمندی است که بیش از ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفری استان را سالمندان تشکیل می‌دهند. بر همین اساس برنامه‌های خاصی برای این قشر باید مدنظر قرار گیرد تا دوران سالمندی را به خوبی سپری کنند.
انتهای پیام

source

توسط postbin