سمنان- اداره کل هواشناسی استان سمنان پس از ورود سامانه کم‌فشار بارشی به استان هشدار نارنجی هواشناسی را برای امروز و فردا اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که سامانه کم فشار بارشی از امروز یکم فروردین ماه وارد استان سمنان شده و به مرور سراسر استان سمنان را متأثر از خود خواهد کرد. وزش باد شدید همچنین بارش رگبار پراکنده در کنار کاهش دمای هوا، مثلث تأثیرگذاری این سامانه کم فشار هوایی هستند که تا دو روز دیگر نیز بر آسمان استان سیطره خواهد داشت.
اداره کل هواشناسی استان سمنان پس از ورود سامانه کم فشار بارشی به استان هشدار نارنجی هواشناسی را برای امروز و فردا اعلام کرد. یکی از مهمترین تأثیرات این سامانه کم فشار، تندبادهایی شدید است که در اکثر نقاط استان به خصوص ارتفاعات شاهد خواهیم بود.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در پی ورود سامانه کم فشار به استان شاهد مه آلودگی و کاهش دید به دلیل رگبار باران خواهیم بود، گفت: آب گرفتگی معابر و جاری شدن روان آب‌ها از جمله تأثیرات این سامانه خواهد بود.
ایرج مصطفوی با بیان اینکه یکی دیگر از تأثیرات این سامانه کم فشار بارشی احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها است، تاکید کرد: سرمازدگی محصولات کشاورزی و احتمال تگرگ از مخاطراتی است که این سامانه جدید به دنبال خواهد داشت.
وی با بیان اینکه دمای هوا در استان سمنان کاهش خواهد یافت، ابراز داشت: پرهیز از صعود به ارتفاعات و نواحی کوهستانی و همچنین عدم توقف و اتراق در حاشیه رودخانه دو توصیه مهم هواشناسی است.
آماده سازی روش‌های مقابله با سرمازدگی همچون بخاری و مولد مه در باغات دیگر موضوعی است که هواشناسی استان سمنان از کشاورزان استان خواسته است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin