ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: احیای گردشگری زیست محیطی در استان ضروری است.
علی سالاروند اظهار کرد: ظرفیت‌های طبیعی، اقلیمی، تاریخی و گردشگری زیادی در لرستان وجود دارد به طوریکه طبیعت چشم‌نواز و بکر، جنگل‌ها و مراتع، رودخانه‌های خروشان، تالاب‌ها و چشمه‌های جوشان و… این استان را به یکی از مقاصد سفر گردشگران و طبیعت دوستان تبدیل کرده است.
وی با بیان اینکه این فرصت‌ها و ظرفیت‌ها زیست‌محیطی در حوزه گردشگری لرستان، اگر چه در سال‌های گذشته آنچنان کمکی به رونق اقتصادی این استان نکرده، اما با ورود اداره کل محیط زیست لرستان و اجرای برنامه‌ها و پروژه‌های کارشناسی زمینه شکوفا شدن حوزه «گردشگری زیست محیطی» فراهم شده است، افزود: در این راستا اداره کل حفاظت از محیط زیست لرستان با اقدامی ابتکاری و علمی و اجرای طرح‌های مختلفی از جمله راه‌اندازی پیگیری ایجاد موزه‌های تنوع زیستی، ایجاد سایت تکثیر گوزن زرد، توانمندسازی جوامع محلی و… اقدام به ترویج و احیای «گردشگری زیست محیطی» در استان کرده است.
مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان با تاکید بر ضرورت توجه به مقوله گردشگری زیست‌محیطی در لرستان و برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری محیط زیست لرستان در این حوزه، بیان کرد: کشورهای مختلفی از جمله تانزانیا، کنیا و … در این حوزه اقدامات زیادی انجام داده‌اند که منجر به کسب درآمدهای زیادی در این بخش و رونق اقتصادی این کشورها شده است.
سالاروند با اشاره به اقدامات گردشگری محیط زیستی و بازدید از حیات وحش از سوی این کشورها و همچنین درآمدزایی بالای این کشورها با استفاده از این ظرفیت، اضافه کرد: توجهات جهانی بسیاری به حوزه اکوتوریسم وجود دارد، چرا که این حوزه برای گردشگران جذابیت دارد.
وی با اشاره به برنامه ریزی اداره کل محیط زیست لرستان در این حوزه طی یک سال اخیر، تصریح کرد: همه برای رونق حوزه اقتصادی استان موظف هستیم اقدامات کارشناسی و لازم را انجام دهیم.
انتهای پیام

source

توسط postbin