ایسنا/گلستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: در ایام نوروز۱۴۰۲، تاکنون ۱۳۸ هزار و ۵۷۵ نفر اقامت در مراکز اقامتی این استان به ثبت رسیده است.
 محمدجواد ساوری صبح یکشنبه ششم فروردین ۱۴۰۲ در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: از ۱۶ اسفندماه سال گذشته تا شب گذشته  (پنجم فروردین)، دو میلیون و ۵۱۱ هزار و ۵۶۴ بازدید از جاذبه های گردشگری استان به ثبت رسیده است.
وی با بیان اینکه این رقم مجموع بازدید از جاذبه های تاریخی، تفریحی، مراکز صنایع دستی، موزه ها، جاذبه های طبیعی، دست ساز و مذهبی بوده است، افزود: بیش ترین بازدید انجام شده طی این ایام، مربوط به جاذبه های طبیعی به تعداد یک میلیون و ۸۱۸ هزار و ۲۵۶ بازدید بوده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان با تاکید بر اینکه همچنین طی این مدت، ۱۳۸ هزار و ۵۷۵ نفر اقامت در اقامتگاه های این استان به ثبت رسیده است، خاطرنشان کرد: این آمار مربوط به مجموع اقامت کنندگان در هتل، اقامتگاه سنتی، مجتمع های گردشگری، مهمانپذیر، هتل آپارتمان، اقامتگاه بومگردی، هتل بیمارستان، بوتیک سنتی، متل، خانه مسافر و اقامتگاه های موقت بوده است.
وی تصریح کرد: از این عدد اقامت، اقامتگاه های بومگردی استان با اقامت ۲۵ هزار و ۳۹ نفر بالاترین رقم اقامت را با درصد ۱۸.۰۷ به خود اختصاص داده اند.
ساوری با بیان اینکه استان در یک شب مجموعاً بیش از ۱۳۲ هزار ظرفیت اقامت دارد، اضافه کرد: همچنین در راستای ارائه خدمات شایسته به مسافران و گردشگران و رفع نواقص احتمالی تاکنون هزار و ۱۴۱ بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان انجام شده است.
انتهای پیام

source

توسط postbin