بیرجند-مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: از هفدهم اسفند ماه تا پایان روز چهارم فروردین ماه تعداد ۳۸۳ هزار و ۶۲۱ نفر اقامت در خراسان جنوبی ثبت شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، هادی شاه وردی شامگاه شنبه در ششمین ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان جنوبی اظهار کرد: ۳۰ جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر در شهرستان‌های خراسان جنوبی برگزار شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی با بیان اینکه بر اساس آمار مقایسه‌ای آمار اقامت در بوم گردی‌های استان تا به امروز در ایام نوروز افزایش داشته است، بیان کرد: اما آمار در برخی تأسیسات چون کمپ‌های موقت کاهش داشته که علت آن کاهش ورودی مسافر به واسطه ماه مبارک رمضان بوده است.
شاه وردی با ابراز نگرانی از تصادفات در محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی بیان کرد: از ۱۷ اسفند تا پایان روز چهارم فروردین در خراسان جنوبی ۱۸ نفر در ۱۱ تصادف فوت کردند.
وی افزود: در راستای کاهش تصادفات تلاش کرده‌ایم در نقاط حادثه خیز سیاه چادر نصب کنیم تا مسافران توقف کرده و استراحت کوتاهی داشته باشند
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی با بیان اینکه از هفدهم اسفند ماه تا پایان روز چهارم فروردین ماه تعداد ۳۸۳ هزار و ۶۲۱ نفر اقامت کننده در خراسان جنوبی داشته‌ایم، ادامه داد: از این تعداد ۶۳ هزار و ۶۸۷ نفر در تأسیسات گردشگری میراث فرهنگی خراسان جنوبی اقامت کردند.
شاه وردی با بیان اینکه همچنین در این بازه زمانی میزان اقامت در اقامتگاه‌های موقت خراسان جنوبی ۲۵۴ هزار و ۲۹۴ نفر بوده است، افزود: میزان اقامت کننده در تأسیسات وابسته به آموزش و پرورش خراسان جنوبی از هفدهم اسفند تا پایان روز چهارم فروردین ۲۷ هزار و ۸۱۳ نفر بوده است.
وی ادامه داد: ۳۷ هزار و ۸۲۷ نفر نیز در سایر مراکز اقامتی خراسان جنوبی اسکان داده شده‌اند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: تعداد بازدیدهای نظارتی ما از ۱۷ اسفند تا پایان روز چهارم فروردین ۸۸ مورد بوده است.
شاه وردی یادآور شد: همچنین از هفدهم اسفند ماه تا پایان روز چهارم فروردین تعداد یک میلیون و ۲۵۳ هزار و ۲۲۸ نفر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری خراسان جنوبی بازدید کردند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin