ایسنا/زنجان مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: تا پایان اردیبهشت سال‌جاری، مودیان می‌توانند از تسهیلات بخشودگی جرائم قابل بخشش و تقسیط بدهی مالیاتی استفاده کنند.
فیروز شکوری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان تمدید مهلت بخشودگی جرائم قابل بخشش و تقسیط بدهی مالیاتی، اظهار کرد: مودیان تا پایان اردیبهشت‌ماه امسال می‌توانند با پرداخت یا ترتیب پرداخت اصل بدهی مالیاتی قطعی شده خود، از تسهیلات بخشودگی جرائم مالیاتی بهره‌مند شوند.
مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان در خصوص میزان بخشودگی جرائم مالیاتی، افزود: سقف بخشودگی جرائم برای اشخاص حقیقی هفتصد و پنجاه میلیون ریال و برای اشخاص حقوقی یک میلیارد و پانصد میلیون ریال است.
شکوری ادامه داد: مودیانی که براساس فراخوان‌های انجام شده ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی موضوع قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان شده‌اند، مادامی که نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی اقدام نکنند، مشمول استفاده از تسهیلات بخشودگی جرائم نخواهند شد.
این مسئول اذعان کرد: حداکثر تفویض اختیار زمان تقسیط بدهی برای مالیات‌های ابرازی موضوع قانون مالیات‌های مستقیم هجده (۱۸) ماه و مالیات و عوارض ابرازی موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده تا دوازده (۱۲) ماه تعیین شده است، همچنین حداقل معادل پانزده درصد (۱۵%) از اصل مالیات و عوارض هر دوره/سال در هر منبع به صورت نقد در زمان تقسیط وصول خواهد شد.
 مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان  خاطرنشان کرد: مودیان مالیاتی در صورت پرداخت یا ترتیب پرداخت کلیه بدهی‌های قطعی شده سال های ۱۳۹۵ و بعد از آن می‌توانند از بخشودگی صددرصدی جرائم موضوع ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم و همچنین بخشودگی جرائم قابل بخشش ناشی از مطالبه مالیات و عوارض بر مبنای تراکنش‌های بانکی، برخوردار شوند.
انتهای پیام

source

توسط postbin