رسانه‌های چین اعلام کردند که ساعاتی پیش رئیس‌جمهور فرانسه به همراه رئیس کمیسیون اروپا برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات ارشد چین وارد پکن شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های چین با انتشار تصاویری اعلام کردند امانوئل ماکرون همراه با «اورسولا فون درلاین»، رئیس کمیسیون اروپا ساعاتی پیش وارد پکن شده است.
پیش از این وزارت خارجه چین اعلام کرده بود که روسای جمهور فرانسه و چین برای تعمیق همکاری و تبادل نظر درباره موضوعات مهم بین المللی گفتگو خواهند کرد.
دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه نیز اعلام کرد ماکرون قرار است ۶ تا ۷ ساعت با «شی جین‌پینگ»، رئیس‌جمهور چین گفت‌وگو کند.
علی‌رغم مخالفت‌های اخیر سران آمریکا و اروپا با «طرح ۱۲ ماده‌ای صلح چین» برای بحران اوکراین، کاخ الیزه (مقر رسمی و دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه) ساعاتی پیش و قبل از ورود ماکرون به پکن در بیانیه‌ای اعلام کرد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در گفت‌وگویی تلفنی توافق کردند که برای پایان‌دادن جنگ اوکراین با چین وارد تعامل شوند.
در بیانیه بیانیه کاخ الیزه آمده است که «دو رهبر تمایل مشترک خود را برای تعامل با چین برای تسریع در پایان‌دادن جنگ اوکراین و مشارکت در ایجاد صلح پایدار در منطقه اعلام کردند.»
پیش از این وزارت خارجه چین، ۵ اسفند در سالروز آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، طرح ۱۲ بندی خود را برای نحوه پایان‌دادن به جنگ و درگیری‌ها در اوکراین را منتشر کرد. این «طرح صلح» در وب‌سایت وزارت خارجه چین منتشر شده است.
طرح ۱۲ بندی دولت چین برای حل‌وفصل درگیری‌ها و پایان جنگ در اوکراین به شرح ذیل است:
▪️احترام به حاکمیت همه کشورها
▪️پایان‌دادن به تحریم‌های یک‌جانبه
▪️کنارگذاشتن ذهنیت و گفتار «جنگ سرد»
▪️توقف خصومت‌ها و درگیری‌ها
▪️ازسرگیری مذاکرات صلح
▪️حل بحران انسانی
▪️حفاظت از غیرنظامیان و اُسرای جنگی
▪️تضمین ایمنی نیروگاه‌های هسته‌ای
▪️کاهش خطرهای راهبردی
▪️افزایش صادرات غلات
▪️حمایت از پایداری زنجیره‌های صنعتی و زنجیره تأمین (کالاها)
▪️بازسازی پساجنگ
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin