ارومیه – کارشناس فرق و مذاهب تبلیغات اسلامی از برگزاری مراسم افطاری وحدت و مقاومت همزمان با ماه مبارک رمضان در ۱۳ شهرستان استان خبر داد.
اسماعیل سفری در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه این مراسم افطاری در شهرستانهای نقده، بوکان، اشنویه، ارومیه، شوط، شاهین دژ، ماکو، چالدران، سردشت، تکاب، سلماس، مهاباد و پیرانشهر برگزار می شود، اظهار کرد: تاکنون این مراسم در دو شهرستان نقده و بوکان برگزار شده و مابقی نیز تا پایان ماه مبارک رمضان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این مراسم با هدف تعمیق انس و الفت بین فرهیختگان و علمای شیعه و سنی و مردمی سازی عرصه وحدت در طول ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، ادامه داد: افطاری وحدت و مقاومت طرحی است مبتکرانه که با دو هدف طراحی و اجرا می‌شود تا از یک سو عزت، برادری، تکریم، همدلی و عشق برادران شیعه و سنی را ارتقا دهد و آنها را در مسیر تعامل و حرکت‌های فرهنگی و اجتماعی مشترک به پیوندی استوار تشویق کند و از سویی دیگر با حمایت از حرکت‌ها و نهضت‌های اسلامی در کشورهای مسلمان به این وحدت مقدس چاشنی مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار را بیافزاید.
کارشناس فرق و مذاهب تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: در پایان مراسم افطاری وحدت و مقاومت از شهدای روحانی شیعه و سنی تجلیل می شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin