قائم مقام ستاد اقامه نماز نوشت: استعمارگران صحنه‌های هولناک و حملات وحشیانه صهیونیستها به نمازگزاران رامی بینند ولی از ظالم دفاع می کنند و حقوق بشر را نادیده می انگارند.
به گزارش خبرگزاری مهر، سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز یادداشتی با عنوان «اقامه نماز در مسجدالاقصی» به مناسب روز جهانی قدس نگاشته است.
متن یادداشت به شرح ذیل است:
الَّذِینَ أُخْرِجُوا مِنْ دِیَارِهِمْ بِغَیْرِ حَقٍّ إِلَّا أَنْ یَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ کَثِیرًا وَلَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ «سوره حج آیه ۴۰»
یکی از آرمانهای امت اسلامی آزادی فلسطین و رفع موانع برای اقامه نماز جماعت مسلمین در مسجدالاقصی است. رژیم اشغالگر با سبعیت و سرکوبگری با صد عن سبیل الله به مسلمانان اجازه اقامه نماز جماعت و عبادت در مسجدالاقصی نمی دهد. جوانان و مردم نمازگزار را مورد تهاجم قرار می دهد واز کشتار مومنان واهمه ای ندارد.
استعمارگران صحنه‌های هولناک و حملات وحشیانه صهیونیستها به نمازگزاران رامی بینند ولی خود را به تجاهل می زنند و از ظالم دفاع می کنند و حقوق بشر را نادیده می انگارند.در چنین هنگامه ای که حق عبادت و پرستش خدای یگانه از مردم بیت المقدس سلب می شود، راستی امت مسلمان چه رسالتی بر عهده دارد؟
امروزه در جهان اسلام همه اقلیت های دینی آزادانه در عبادتگاههای خود مراسم عبادی برگزار می کنند ولی ملت فلسطین از این حق الهی محروم مانده است و زیر رگبار گلوله و تحت فشار های جانکاه شهرک نشینان مسلح از خانه امن خدا اخراج می‌شود. مسجدالاقصی متعلق به همه جهان اسلام و قبله اول مسلمین است. آیا مسلمانان بایدبا سکوت و مماشات فقط نظاره گر این حرمت شکنی و تجاوز باشند یا شایسته است واکنش باز دارنده ای نشان دهند؟
عقل سلیم و معارف دین حکم می کند که حرکتی کنند و به دراز دستی دشمن سفاک پایان دهند. راه درست آن است که مسلمانان به اقتضای آیه شریفه «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا وَاذْکُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَیْکُمْ إِذْ کُنْتُمْ أَعْدَاءً فَأَلَّفَ بَیْنَ قُلُوبِکُمْ فَأَصْبَحْتُمْ بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَکُنْتُمْ عَلَی شَفَا حُفْرَهٍ مِنَ النَّارِ فَأَنْقَذَکُمْ مِنْهَا کَذَلِکَ یُبَیِّنُ اللَّهُ لَکُمْ آیَاتِهِ لَعَلَّکُمْ تَهْتَدُونَ. باهم متحد شوند و بر وفق آیه شریفه إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّهً وَاحِدَهً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ» به همگرایی جهان اسلام بیندیشند و با درایت پیکره امت واحده به وجود آورند.
اگر کشور های بزرگ جهان اسلام با هوشمندی در ذیل«پیمان صیانت از مسجدالاقصی» باهم تعامل کنند و فقط چند پیام هشدار صادر کنند، متجاوزان وحشت می کنند و دست از تعدی آشکار به مسجدالاقصی برمی دارند.حال اگر ملل اسلامی فرصت ایجاد ارتش آزادی بخش قدس را به دست آورند میلیونها داوطلب به آن خواهند پیوست و فلسطین را آزاد خواهند کرد. این کار مستلزم ایجاد غیرت ابراهیمی در شخصیت امرای جهان اسلام است.
فرار خفت بار امریکا از افغانستان نشان داد که استکبار پوک و پوشالی و محکوم به شکست است. شکی نیست که اگر مسلمانان ید واحده شوند و خدا را یاری کنند خداهم به آنان نصرت می دهد که خود فرموده است: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ»
امروزه رژیم اشغالگر قدس به شهرک نشینان خشن اجازه می دهد با چوب و چماق و تفنگ به مردم فلسطین حمله کنند و خانه های آنان را مصادره و ویران کنند ولی در مقابل برخی از دولتهای کشورهای اسلامی راهپیمایی روز قدس را ممنوع اعلام می کنند. این نامعادله قلب نازنین پیامبر اسلام صلوات الله علیه را به درد می آورد و خاطر یک ونیم میلیارد مسلمان را جریحه دار می کند و هرگز قابل تحمل نمی باشد.
روز قدس مطلعی است بر بیداری و اتحاد مسلمین و مقدمه ای است بر آزادی مسجدالاقصی و اقامه نماز جماعت در آن مکان مقدس.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin