ایسنا/خراسان رضوی پیام هستی بخش اسلام خروج انسان از ظلمات شرکت و بی‌عدالتی، تبعیض، جهل و فساد و حرکت به سوی نور توحید، معنویت، عدالت و کمال انسان است و بشر امروز بیش از هر زمان دیگر تشنه این پیام است.
 عوامل بسیاری همچون حرکت‌های درونی امت اسلامی، دوری جهان اسلام از ضعف و زبونی و ذلت، پیشرفت و توسعه علم و آشکارتر شدن ظلم و جنایات قدرتمندان بین‌المللی می‌تواند روند اقبال جامعه بشری به پیام نورانی اسلام را شتاب بیشتری بخشد و ظرفیت‌های عالم را برای فهم این پیام بسیار بیشتر از گذشته نماید.
سیاستمداران، اندیشمندان، هنرمندان، علما و روحانیون جهان اسلام برای تبیین و ترویج این پیام باید سعی نمایند به وظایف خود در قبال فلسطین عمل کنند و سالگرد انتفاضه به عنوان مقطعی از تاریخ فلسطین را به دوره‌ای سرنوشت‌ساز تبدیل نمایند.
در حال حاضر بیداری نسل جوان فلسطین با توجه به فرهنگ، تمدن و تاریخ آنان باعث شکست‌ناپذیری آنان شده است. نسل امروز فلسطین توطئه برخی قدرتمندان جهانی برای حذف ملت و کشور فلسطین را در عرصه تاریخ درک کرده و فهمیده است.
به رغم همه سیاست‌های جهانی صهیونیست‌های غاصب و سرکوبگر این رژیم قابل شکست بوده و به همین دلیل با همه وجود به میدان آمده است. با این حال اگر دولت‌ها و ملت‌های اسلامی به وظایف خود یعنی کمک همه جانبه به فلسطین عمل کنند، این سرزمین مقدس به آغوش اسلام باز خواهد گشت و فلسطینیان با خلق حماسه‌ای عظیم و امیدوارکننده، بیداری و عزم و اراده یک ملت را برای احقاق حقوق مسلم خویش متجلی ساخته است.
 حماسه دفاع مقدس و انتفاضه مردم فلسطین دولت‌های اسلامی را در پاسخ به درخواست‌های ملت‌های مسلمان به حمایت جدی از ملت فلسطین واداشته است. آنچه به نظر می‌رسد، زمان پیروزی نهایی ملت فلسطین و هزینه این پیروزی کاهش یافته است، به هر حال با شدت گرفتن مبارزات فلسطینی‌ها دیر یا زود آزادی قدس عزیز اتفاق خواهد افتاد.
امت اسلامی هرگز خواستار جنگ در دنیا نیست بلکه از حقوق حقیقی خود دفاع می‌کند. امروز هیچ مسلمان واقعی نیست که فریاد زنان و مردانی که به دلیل آوارگی و قصدی که نسبت به جان و مالشان صورت گرفته است را نشنود. اگر ما مسلمانیم و به قرآن عمل می‌کنیم خداوند دستور قتال با کسانی که به خانه و کاشانه مسلمانان هجوم آورده و آن را مورد تجاوز و غصب قرار می‌دهند داده است.
 در این راه باید همه نیروهای دنیای اسلام برای برخورد شدید و سخت با اشغالگران بسیج شوند و از ملت بی‌پناه فلسطین دفاع و حمایت نمایند، زیرا یکی از شرایط مهم برای توسعه همکاری اقتصادی کشورهای اسلامی لزوم وجود امنیت و ثبات سیاسی در منطقه است که اسرائیل آن را به خطر انداخته و تهاجم گسترده اسراییل با سلاح‌های سنگین علیه فلسطینی‌ها نه تنها صلح منطقه بلکه صلح جهانی را با مشکل مواجه ساخته است.
 مسئله فلسطین دغدغه جهان اسلام است و تلاش‌های اسرائیل برای ترور فعالان انتفاضه و تشدید تدابیر امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس با برخورد جدی مسلمانان جهان در حمایت از مردم فلسطین بی‌اثر خواهد شد.
اعلام آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس از سوی امام خمینی(ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و برپایی تظاهرات در سراسر جهان اسلام در حمایت از ملت مظلوم فلسطین صورت گرفته است.
 علاوه بر این نجات فلسطین و محو دولت غاصب صهیونیستی با مصالح و منافع دولت‌های منطقه کاملاً ارتباط دارد به همین دلیل روشنفکران آگاه و آزاداندیش دنیای اسلام مقابله با اسرائیل را تأمین کننده مصالح ملت‌ها و کشورهای اسلامی می‌دانند. از این سو ملت فلسطین دریافته است فائق آمدن بر زبونی، تحقیر و خواری جز با مبارزه و مقاومت امکان‌پذیر نیست.
بدون شک از مذاکره هیچ نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود و از سوی دیگر تلاش صهیونیست برای سرکوب شدیدتر ملت فلسطین بسیار به چشم می‌آید. سرکوب و خشونت ممکن است در برهه‌ای ملت فلسطین را ظاهراً ساکت کند اما طوفان عقده‌های خشم و کینه‌ی نوجوانان و جوانان فلسطینی سرانجام کاخ‌های صهیونیست را فرو خواهد ریخت و ویران خواهد کرد.
 مهمتر از همه، محاسبات اسراییل بر این استوار است که ملت فلسطین قدرت، عزم و نشاط مبارزه و مقابله را ندارد اما جوانان فلسطینی پایه این محاسبات را برهم ریخته و نقشه دولت صهیونیستی را بر هم زده و به زودی محو خواهند کرد.
 ایرانیان به عنوان قطب مهم جهان اسلام با شدت یافتن تلاش فلسطینیان و برپایی انتفاضه به حمایت از آنان برخواستند و دامنه کمک و حمایت کشورمان به مسلمانان تحت فشار اسرائیل غاصب بسیار عمیق است و تلاش برای تحقق این جمله که امام خمینی در قبال رژیم صهیونیستی فرموده‌اند؛ غده سرطانی اسرائیل باید ریشه‌کن شود صورت می‌گیرد.
دفاع و حمایت از مردم فلسطین، با حمایت‌های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد انتفاضه مردم فلسطین مؤثر است و شاید به همین دلیل برپایی مراسم تظاهرات روز قدس در حمایت از جنبش‌های انقلابی فلسطینیان و برای آزادی قدس و دستیابی مسلمانان به مسجدالاقصی مآمن و ملجأ مسلمانان راه را برای تحقق حکومت اسلامی در سرزمین اشغالی فلسطین هموار نماید.
یادداشت از: جواد افتخاری، خبرنگار ایسنا
انتهای پیام

source

توسط postbin