سخنگوی سازمان ملل متحد گفت که حدود ۲۴ میلیون شهروند افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد در یک نشست خبری در واکنش به ممنوعیت کار زنان افغانستانی در سازمان‌ های غیردولتی، گفت: محدودیت‌ ها و ممنوعیت‌ های مقامات طالبان ما را در وضعیت وحشتناکی قرار می‌ دهد و صراحتاً، مردم افغانستان را در وضعیت وحشتناکی قرار می‌ دهد.
سخنگوی سازمان ملل متحد در ادامه ادعا کرد: مقامات کنونی در افغانستان نیز باید از منشور سازمان ملل تبعیت کنند تا به ما اجازه دهند کارمان را انجام دهیم. اما ما همچنین باید به میلیون‌ ها افغان کمک کنیم. دست کم ۲۴ میلیون افغان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.
پتراس اوشترویچیوس، رئیس هیئت پارلمان اروپا در امور افغانستان نیز تصمیم طالبان برای ممنوعیت کار کارکنان زن افغان سازمان ملل را به شدت محکوم کرد.
وی افزود: کمک‌ های بشردوستانه ارائه شده توسط اتحادیه اروپا باید با اصول ما مطابقت داشته باشد و من خواهان احترام به آن هستم.
رئیس هیئت پارلمانی اروپا در امور مرتبط با افغانستان بی اشاره به تبعات گسترده اشغال افغانستان توسط نیروهای خارجی به سرکردگی تروریست های آمریکایی گفت: تنها طالبان مسئول تشدید رنجی است که به شهروندانش تحمیل می‌ شود.
در همین راستا، رئیس دفتر نخست‌ وزیری طالبان اعلام کرد که مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی با مقامات سیاسی و اقتصادی نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان دیدار کرد.
این دفتر در توئیتر نوشت: توافق شد که هر مشکلی که پیش بیاید، مقامات طالبان و یوناما باید رو در رو بنشینند و آن را حل کنند.
یوناما هم در بیانیه‌ای ممنوعیت کارمندان زن افغان در این نهاد را غیرقانونی خوانده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin