یزد- مشاور سرپرست وزارت کشاورزی بر لزوم تلاش بیشتر در استان یزد برای پرورش شتر خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، حمید اورعی در نشست با تشکل‌های کشاورزی استان یزد با تاکید بر ثبات سیاست‌های بخش کشاورزی به عنوان یکی از اولویت‌های مهم این بخش اظهار داشت: باید به کشاورزی توجه بیشتری شود و همه دستگاه‌های مرتبط و پشتیبان به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که کشاورزی در اولویت قرار گیرد.
وی افزود: اگر اعتقاد داریم جنگ غذاست و امنیت غذایی اولویت و مسئله اول کشور است، پس همه ارکان دولت باید از نیروهای مستقر در خط مقدم جنگ حمایت کنند.
اورعی با اشاره به اینکه استان یزد به خوبی توانسته از ظرفیت‌های موجود برای جذب اعتبارات و تسهیلات استفاده کند، عنوان کرد: امیدواریم در سال جاری بتوانیم به سهم خوبی از اعتبارات و تسهیلات برسیم تا کمک حال کشاورزان و حمایت کننده‌ تولیدکنندگان باشیم.
مشاور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم تلاش بیشتر استان در زمینه پرورش شتر تأکید کرد و ادامه داد: استان یزد در دو سال اخیر موفقیت‌های خوبی کسب کرده که این موفقیت‌ها مرهون همدلی، همراهی و یکپارچگی همکاران در جهاد کشاورزی استان یزد است.
وی همچنین با اشاره به بازدید خود از طرح تولید علوفه در گلخانه استان یزد گفت: با توجه به انجام مراحل تحقیقاتی و حصول نتایج امیدبخش توسعه کشت علوفه در گلخانه، می‌توان مقدار قابل توجهی از علوفه دام را در شرایط حساس در استان تولید کرد.
اورعی عنوان کرد: این امر سبب کاهش وابستگی همچنین کاهش خروج ارز از کشور می‌شود.
وی، خواستار برنامه ریزی برای بازید سایر استان‌ها از تولید علوفه در گلخانه استان یزد شد، تا با الگوبرداری و استفاده از تجربه علمی موفق کسب شده از این طرح، در استان خود بهره‌مند شوند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin