مدیرکل جذب و گزینش قوه قضاییه از تمدید مهلت ثبت نام در آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضا سال ۱۴۰۲ خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی نظری مدیرکل جذب و گزینش قوه قضائیه اعلام کرد: به منظور مساعدت و فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی که در بازه زمانی ۲۹ فروردین تا ۷ اردیبهشت امسال برای ثبت‌نام اقدام نکرده اند، مقرر شدد فرصتی ایجاد شود تا بتوانند به مدت ۸ روز از تاریخ ۸ تا ۱۵ اردیبهشت با مراجعه به درگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
ثبت نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی است و زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.
کارت ورود به جلسه آزمون از روز سه‌شنبه دوم خرداد از طریق درگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت.
آزمون در روز جمعه پنجم خرداد به صورت تستی برای تمامی متقاضیان اعم از دانشگاهی و حوزوی در استان‌های منتخب برگزار می‌شود؛ لذا ضرورت دارد متقاضیان شرکت در آزمون پس از مطالعه شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام در مهلت تعیین شده، نسبت به ثبت نام در آزمون فوق اقدام نمایند.
جزئیات اطلاعیه آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضا سال ۱۴۰۲ به شرح ذیل است:
الف) شرایط عمومی:
۱. تابعیت اصلی ایران.
۲. اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام، ایمان و عدالت.
۳. التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت مطلقه فقیه و عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، سازمان‌ها و گروه‌های غیرقانونی یا هواداری از آن‌ها.
۴. طهارت مولد.
۵. داشتن سلامت جسمی و روانی و توانایی برای انجام کار قضائی با توجه به نوع بیماری‌های اعلامی.
۶. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه، معافیت از خدمت (گواهی پزشکی قانونی – انواع بیماری‌های جسمی) یا معافیت تحصیلی با لحاظ مقررات ماده واحده قانون گذراندن مدت خدمت نظام وظیفه فارغ‌التحصیلان دانشکده علوم قضائی در محاکم قضایی کشور.
۷. نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر.
۸. حسن شهرت، اخلاق و امانتداری.
۹. عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روان‌گردان.
۱۰. داشتن حداقل ۲۲ و حداکثر ۳۶ سال تمام در اولین روز ثبت نام.
تبصره: در صورت داشتن شرایط ذیل به میزان ۲ سال و حداکثر ۴ سال به میزان حداکثر سن اضافه می‌شود.
برای ایثارگران و خانواده آنان ۲ سال – دارندگان مدرک کارشناسی ارشد ۲ سال- فارغ التحصیلان و دانشجویان دکتری ۴ سال اضافه خواهد شد.
داوطلبان تنها می‌توانند از یک مورد از موارد تبصره مذکور استفاده نمایند.
ب) شرایط اختصاصی:
دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی زیر:
۱. کارشناسی حقوق یا فقه و حقوق یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی و یا کارشناسی حقوق یا علوم قضائی؛
۲. کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در یکی از گرایش‌ها؛
۳. کارشناسی ارشد پیوسته الهیات، معارف اسلامی و ارشاد با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛
۴. سطح دو حوزوی یا بالاتر.
ج) مدارک مورد نیاز:
۱. تکمیل مراحل ثبت‌نام به صورت اینترنتی.
۲. پرداخت هزینه ثبت نام آزمون به مبلغ ۳٬۰۰۰٬۰۰۰ (سه میلیون ریال) بصورت الکترونیکی از طریق درگاه ثبت‌نام مرکز آزمون جهاد دانشگاهی.
۳. فایل عکس اسکن شده:
۱. عکس پرسنلی: داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق سامانه ثبت‌نام اینترنتی در اختیار داشته باشد:
عکس ۴´۳ (تمام رخ) که در سال جاری گرفته شده باشد؛ با فرمت JPG باشد. اندازه عکس اسکن شده باید حداقل ۳۰۰*۲۰۰ و حداکثر ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل باشد؛ تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد؛ حجم فایل ذخیره شده باید حداقل ۱۵ کیلوبایت و حداکثر ۷۰ کیلوبایت باشد؛ حاشیه‌های زائد عکس اسکن شده باید حذف شده باشد؛ حتی‌الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
تذکر ۱: اسکن و استفاده از عکس روی کارت‌های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و …) قابل قبول نیست و لازم است داوطلبان از اصل عکس پرسنلی و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.
تذکر ۲: عکس خواهران باید با حجاب بوده و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تذکر ۳: در صورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل‌شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می‌گردد. لازم به ذکر است با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون‌های گذشته درخصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که در کافی‌نت ثبت‌نام می‌کنند رخ داده است، تاکید می‌گردد چنانچه ثبت‌نام خود را توسط کافی‌نت‌ها انجام می‌دهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمائید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباه از طرف داوطلب، تخلف محسوب شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
د) زمان ثبت نام و برگزاری آزمون:
۱- متقاضیان ثبت‌نام در آزمون تصدی منصب قضا در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در بند الف و ب این اطلاعیه نسبت به تهیه مدارک خواسته شده بر اساس بند (ج) اقدام و در زمان در نظر گرفته شده با مراجعه به درگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی اینترنتی www.hrtc.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و در پایان به هر یک از متقاضیان کد رهگیری ارائه خواهد شد که لازم است تا پایان مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور می‌شود ثبت‌نام منحصراً به صورت الکترونیکی می‌باشد و متقاضیان لازم است از طریق درگاه مذکور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.
۲- آزمون در روز جمعه مورخ پنجم خرداد،
۲ به صورت تستی برای تمامی متقاضیان اعم از دانشگاهی و حوزوی در استان‌های منتخب برگزار می‌شود.
۳- کارت ورود به جلسه آزمون از روز سه‌شنبه دوم خرداد از طریق درگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت.
۴- ساعت و محل برگزاری آزمون تستی بر روی کارت متقاضیان درج خواهد شد.
۵- متقاضیان پذیرفته شده در آزمون تستی، در آزمون تشریحی که در شهر تهران برگزار می‌شود، شرکت خواهند نمود.
در خصوص زمان و شرایط برگزاری آزمون تشریحی متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط postbin