ایسنا/کرمان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از افزایش ۳۱ درصدی سرانه فضای ورزشی استان خبر داد و در ادامه کسب رتبه برتر در حوزه سلامت و تندرستی و کسب رتبه هفت کنکور سراسری را از جمله موفقیت های این اداره کل در کرمان برشمرد.
رضا رضایی عصر امروز ۱۳ اردیبهشت ماه در جلسه شورای اداری استان کرمان با تبیین اقدامات آموزش و پرورش در سال گذشته اظهار کرد: اجرای طرح پنجشنبه‌های شهدایی، روخوانی و روانخوانی قرآن کریم، شرکت بیش از ۳۰ هزار دانش ‌آموز در اردوی مکتب سلیمانی، اعزام ۵۷۰۰ نفر از عوامل اجرایی و دانش‌آموز به اردوی راهیان نور، برگزاری جشن تکلیف دانش آموزی و گردهمایی بیش از ۴۰۰۰ دانش آموز دختر در جشن تکلیف در مصلی از جمله برنامه‌های شاخص در سال تحصیلی جاری است.
او با بیان این مطلب که ۲۰۰۰ فضای آموزش و پرورش کرمان دارای سند است، تصریح کرد: کرمان ۵۴۰۰ فضا در اختیار دارد که از این تعداد حدود ۲۰۰۰ فضا با پیگیری‌ های انجام شده دارای سند شده و در سال گذشته ۴۰۵ سند اخذ شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از مستقل شدن مدیریت آموزش و پرورش جازموریان طی هفته جاری سخن گفت و افزود: این منطقه ۱۳ هزار دانش آموز دارد.
او با اشاره به راه‌اندازی ۹۰ پایگاه مطالعاتی برای دانش ‌آموزان کنکوری شهرستان ها و مناطق استان کرمان عنوان کرد: تامین تجهیزات کارگاهی هنرستان‌های استان با صرف ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار از محل ملی و استانی از دیگر اقدامات بود.
رضایی تصریح کرد: عملیات اجرایی احداث ۷۲ مدرسه با اعتبار۴۲۰ میلیون تومان در این استان آغاز شده و بیش از چهار میلیون و ۵۶۶ هزار نفر ساعت دوره آموزشی برای تثبیت یادگیری معلمان طی سال گذشته در کرمان برگزار شده است.
او از افزایش ۳۱ درصدی سرانه فضای ورزشی استان کرمان خبر داد و در ادامه کسب رتبه برتر در حوزه سلامت و تندرستی، کسب رتبه هفت کنکور سراسری، کسب سه مدال طلای کشتی دانش آموزی و رتبه برتر جوان خوارزمی را از جمله موفقیت های این اداره کل در کرمان برشمرد.
به گزارش ایسنا، مجتبی مصباح مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز در این جلسه گفت: سال گذشته سال موفقی برای استان بود و ۱۱۲ درصد تعهد اشتغال خود را محقق کردیم و نرخ بیکاری پاییز سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود سه درصد کاهش یافت.
او ادامه داد: تعداد کاریابی ها تا سال ۱۴۰۰، ۲۷ مورد بود که در سال ۱۴۰۱ نیز ۲۵ کاریابی جدید تاسیس کردیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان بیان کرد: در جشنواره ملی امتنان استان کرمان سه برگزیده داشت.
انتهای پیام

source

توسط postbin