ایسنا/کرمانشاه دبیر قرارگاه راهیان نور استان کرمانشاه از رکوردشکنی بازدید از یادمان‌های دفاع مقدس استان در سال راهیان نور گذشته(از اردیبهشت سال گذشته تا اردیبهشت امسال) خبر داد.
یونس عزیزی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به حضور پررنگ و بی سابقه هموطنانمان در یادمان ها و مناطق عملیاتی دفاع مقدس استان، گفت: در سال راهیان نور گذشته شاهد بازدید ۲.۳ میلیون نفری هموطنانمان از یادمان ها و مناطق عملیاتی استان بودیم.
عزیزی با بیان اینکه تاکنون حضور این حجم از بازدیدکنندگان در مناطق عملیاتی دفاع مقدس استان در طول یک سال سابقه نداشته، گفت:حتی در سالهای قبل از شیوع بیماری کرونا هم آمار بازدید از یادمان ها و مناطق عملیاتی استان از  ۱.۲ میلیون نفر در سال عبور نکرده بود.
مسئول سازمان اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه افزود: یادمان مرصاد که یک یادمان بین المللی است، پُر بازدیدترین یادمان استان در سال راهیان نور گذشته بوده است. 
عزیزی یادآور شد: استان کرمانشاه هشت یادمان فعال شامل  یادمان بین المللی مرصاد، یادمان بازی دراز، یادمان شهید بهشتی قصرشیرین، یادمان مطلع الفجر گیلانغرب، یادمان شهدای ۲۶ مرداد پاوه، یادمان بانه دار شیخ صله، یادمان شهید شیرودی و یادمان پادگان ابوذر دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه کرمانشاه دومین مقصد اردوهای راهیان نور کشور بعد از خوزستان است، گفت:  در تلاش برای ارتقاء کمی و کیفی اردوهای راهیان نور غرب  کشور هستیم و می کوشیم با بهره گیری از ظرفیت های راویان و پیشکسوتان دفاع مقدس بر غنای این اردوها بیافزاییم.
 وی با بیان اینکه استان کرمانشاه اعزام کننده و در عین حال مقصد کاروان‌های راهیان نور در کشور است، گفت: جنگ تحمیلی به بیان رهبری از این استان آغاز و در همین استان خاتمه پیدا کرد، لذا استان ظرفیت های فراوانی در حوزه گردشگری دفاع مقدس دارد.
عزیزی سپس با بیان اینکه سال راهیان نور کشور اردیبهشت ماه هر سال با صعود هموطنانمان به ارتفاعات بازی دراز در استان کرمانشاه آغاز می شود، افزود: امسال با وجودی که پیش بینی می شد شاهد صعود ۳۵ هزار نفری هموطنانمان از سراسرکشور در ویژه برنامه صعود به ارتفاعات بازی دراز باشیم، در نهایت قریب ۴۰ هزار نفر در این ویژه برنامه که ظرف دو روز گذشته(۱۴ و ۱۵ اردیبهشت) در محل یادمان بازی دراز سرپلذهاب برگزار شد، حضور پیدا کردند.
انتهای پیام

source

توسط postbin